מחירי המים והתחבורה הציבורית יופחתו

התעריפים יוזלו במלוא גובה המע"מ אשר נגבה עליהם כיום. הפחתת התעריפים תעוגן בחקיקה.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , ט"ו בטבת תשע"ו

לשפר. תחבורה ציבורית
לשפר. תחבורה ציבורית
צילום: פלאש 90

שר האוצר, משה כחלון ושר הפריפריה, אריה דרעי, הודיעו היום (ראשון) במסיבת עיתונאים במשרד האוצר על הורדת מחירים בתחבורה הציבורית ובמים.

התעריפים יוזלו במלוא גובה המע"מ אשר נגבה עליהם כיום. הפחתת התעריפים תעוגן בחקיקה.

בתחום התחבורה הציבורית יוזלו התעריפים באופן המשקף את גובה המע"מ הנוכחי. זאת לצד צעדים נוספים רבים אותם מבצעת הממשלה בתחום זה, למשל רפורמה בתעריפים והגברת השירות.

לדברי השניים, "צעד זה הינו בשורה לשכבות החלשות אשר עושות שימוש נרחב בתחבורה הציבורית, ובשורה לכלל האוכלוסייה באופן גורף. אנו מקווים כי הוזלת המחירים תוביל להגברת השימוש בתחבורה הציבורית ותסייע בהפחתת יוקר המחיה, בעיקר לאוכלוסיות חלשות".

בתחום המים, יוזל מחיר הכמות הבסיסית הנצרכת על ידי משקי המים בגובה המע"מ הנוכחי. הכמות הבסיסית תוקצה פר נפש על מנת להפוך את הצריכה היומיות של שתיה ורחצה לנגישה לכולם וזולה יותר מצריכה עודפת. צעד זה צפוי להטיב עם השכבות החלשות הצורכות את כמות המים הבסיסית (3.5 קוב לנפש), וכמובן יוזיל את העלות לכל משקי הבית בישראל .

מתווה הפחתת מחירי התחבורה הציבורית והמים יבטיח את ירידת המחירים באמצעות חקיקה, וימנע פגיעה במערכת המס הישראלית. ההחלטה על מתווה זה, לאר מיטיבה עם ציבור הצרכנים, ומשקפת אחריות כלפי מערכת המס.