הנשיא ריבלין עם הבן בוריס
הנשיא ריבלין עם הבן בוריסצילום: מארק ניימן, לע''מ

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, קיים היום (ראשון) ביקור תנחומים אצל משפחתו של הרב ראובן בירמכר הי''ד, שנרצח בפיגוע הדקירה בשער יפו בירושלים ביום רביעי האחרון.

אשתו נעמי וילדיו, סיפרו לנשיא על הרב בירמכר ז״ל והזכות הגדולה שראה בחיים בישראל למרות הקשיים, לאחר עלייתם מארגנטינה לישראל.

נעמי סיפרה כי רק לפני שבוע חזרו מביקור משפחתי שערכו במהלך חנוכה בארגנטינה, "שואלים אותי אם אני רוצה לחזור לארגנטינה ואני אומרת 'לא', ראובן בעלי לא היה רוצה בכך. את הרוח שיש כאן בישראל אין במקום אחר, כאן הבית. למרות שמאוד קשה".

בנו בוריס, סיפר לנשיא על העידוד ששאב מאביו ברגעים בהם חווה קשיים, "אבא שלי תמיד אמר לא להתייאש גם כשקשה צריך להמשיך בחיים. אנחנו למדנו ממנו וזה מה שאנחנו עושים".

צילום: מארק ניימן, לע''מ
צילום: מארק ניימן, לע''מ

ריבלין אמר למשפחה האבלה שהוא נרגש מאוד מהדברים שסיפרו לו על אביהם, אדם יוצא דופן, וחיבק ארוכות את בוריס, בנו בן ה-16 של הרב בירמכר הי"ד. ריבלין אמר לבני המשפחה כי אלו זמנים קשים בישראל אבל אין לו כל ספק שנתגבר עליהם והוסיף כי הוא שואב השראה ממשפחות שכמותן.

״גם בזמנים קשים אלו לא יוכלו לנו״, אמר הנשיא והוסיף ״הכאב האישי הוא עצום ואני אתפלל יחד אתכם כי ישובו במהרה ימים בהם תדעו שמחה״.