אלביט תספק לצה"ל מערכות לוחמה אלקטרונית

המערכות, פרי פיתוח וייצור של אלביט מערכות ל"א וסיגינט – אלישרא, מיועדות להתקנה על גבי כל מגוון מטוסי הקרב של חיל האוויר.

ידידיה בן אור , ט"ז בטבת תשע"ו

מטוס קרב
מטוס קרב
דובר צה"ל

אלביט מערכות הודיעה היום (שני) כי קבלה ממנהל הרכש במשרד הביטחון הישראלי הזמנה בהיקף כספי של כ-70 מיליון דולר לאספקת מערכות לוחמה אלקטרוניות ("ל"א").

המערכות, פרי פיתוח וייצור של אלביט מערכות ל"א וסיגינט – אלישרא בע"מ, המיועדות להתקנה על גבי כל מגוון מטוסי הקרב של חיל האוויר הישראלי, תסופקנה במהלך חמש שנים.

בצלאל (בוצי) מכליס, נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות, מביע שמחה על ההזמנה. "אנו גאים לספק לחיל האוויר הישראלי, הנחשב לחיל אוויר מהמתקדמים בעולם, מערכות ל"א מתקדמות לכל מגוון  מטוסי הקרב שלו ומאמינים כי זכיה זו תחזק עוד יותר את מעמדנו כאחת מהיצרניות המובילות בעולם בתחום זה".

"זירת הלחימה האווירית המודרנית בעולם היא רבת אתגרים והטייסים נאלצים להתמודד עם איומים חדשים ורבים", הוסיף מכליס.

לדבריו, "המערכות שלנו נותנות מענה למגוון גדול מאוד של איומים נוכחיים ועתידיים ואנו מקווים כי לקוחות נוספים ילכו בעקבות משרד הביטחון וחיל האוויר הישראלים ויבחרו להצטייד במערכות ל"א שלנו".

משה זעירא, סגן ראש מנה"ר לרכש אוויר וים, ציין בתגובה "המערכות המתקדמות שמנהל הרכש במשרד הביטחון הזמין, ישדרגו באופן משמעותי את יכולותיו המבצעיות של חיל האוויר, בסביבה מאתגרת עם איומים משתנים. במהלך המשא ומתן הצלחנו לקבל מערכת משופרת, בתנאים טובים יותר ממערכות הל"א מהדור הקודם, שרכשנו לפני מספר שנים".