מועלם עם אוצרת התערוכה נורית גזית
מועלם עם אוצרת התערוכה נורית גזיתצילום: יח"צ

יו"ר סיעת הבית היהודי, ח"כ שולי מועלם רפאלי ביקרה אתמול (ראשון) בתערוכת 'עשרה מאמרות' שנערכת בהיכל שלמה בירושלים.

היצירות בתחום הציור, קרמיקה, זכוכית ופיסול מציגות את עולמן הרוחני והאישי של האומניות המתגוררות ביישובי הר חברון וקרית ארבע. התערוכה נערכת במסגרת 'מרכז האומנים מיתרים', הממוקם בבית המועצה האזורית הר חברון, המהווה בית ליוצרים מהר חברון.

לאחרונה פורסמו בערוץ 7 דבריו של שמעון בוזגלו, סופר עטור פרסים, כי אין תרבות ואומנות בימין. בוזגלו אינו מבטא קול יחיד אלא תופעה שקיימת לא רק בקרב הגורמים הדומיננטיים בעולם התרבות אלא גם בחוגי האקדמיה. לא אחת מתלוננים אומנים ואוצרים על הדרת יצירותיהם בקמפוסים בטענה שיצירותיהם אינן אומנות.

"ההנחה בקרב האליטה התרבותית בישראל שאין תרבות בימין ובפריפריה אינה מבוססת על חוכמה אלא נובעת מהתנשאות", אמרה ח"כ מועלם בביקור, "ניחא אילו היה מדובר באומנות פוליטית. אך גם אומנות נקייה מכל רבב פוליטי נדחית בשאט נפש וחבל שכך. בפועל האמנים מהימין ומהפריפריה לא פחות טובים מחוגי ה'אליטה' בשם עצמה. יש לכולנו במה להתגאות".

יוחאי דמרי ראש המועצה האזורית הר חברון ציין כי "חבל הארץ נחלת אבותינו מהווה השראה מיוחדת הגורמת לנו לרצות להאיר את האור המיוחד שבנו - כל אחד בתחומו, ב'מרכז אומנים מיתרים' מביאים את אור האומנות הייחודי של חבל ארץ זה עשרה אומנים מתחומים מגוונים המבטאים את האישיות המיוחדת והיפה המושפעת גם ממקום בו אנו חיים הר חברון".

"אנו כמועצה פועלים להציב אמירה בכל תחומי החיים לאפשר תשתית מתאימה ליצירה ולייצא את האיכויות הקיימות בהר חברון בתחומים רבים- באומנות, בחינוך, בתעשייה בתיירות ובספורט", הוסיף.