אברי גלעד חוזר למסך של ערוץ 20

איש הטלוויזיה ינחה סדרת תכניות אשר יעסקו באירועים משמעותיים בלוח השנה העברי. הפרק הראשון שיעסוק באברהם "יאיר" שטרן, מפקד הלח"י.

ערוץ 7 , ט"ז בטבת תשע"ו

אברי גלעד בערוץ 20
אברי גלעד בערוץ 20
צילום: ניר בוקסנבאום

העיתונאי והמגיש אברי גלעד חוזר למסך של ערוץ 20  עם "החודש העברי" - סדרת ספיישלים חדשה שבמרכזם יעמדו אירועים משמעותיים בלוח השנה העברי.

בין השאר תעסוק הסדרה באירועים הבאים: מותו של אברהם שטרן "יאיר", פינוי ימית, הקמת גוש אמונים, מאבק הפנתרים השחורים, מורשתם של הרמב"ם ומשה רבנו ועוד.

הפרק הראשון בסדרה שישודר מחר (שלישי) בשעה 20:00, יוקדש לאברהם "יאיר" שטרן. אברי גלעד והאורחים באולפן: יאיר שטרן (בנו), הסופר רם אורן, חברו ללח"י אליעזר בן עמי, והגרפולוג איילון בן יוסף יתחקו אחר האישיות הכריזמטית של מייסד הלח"י והמשורר ויצעדו יחד לאורך תחנות בחייו, הצדדים השונים באישיותו וינסו להבין מה היה הכוח שלו, זה שהותיר רושם עצום, ותיעוד כה רב למי שהיה רק בן 35 במותו.

מיד אחרי הדיון באולפן בשעה 20:40 ישודר הסרט התיעודי בבימויו של בנו, יאיר שטרן: "בדמי לעד תחיי" - חייו, פועלו ומותו של אברהם שטרן – "יאיר", מייסדה ומפקדה הראשון של מחתרת הלח"י. בנו יאיר, יוצא למסע אישי ומרגש בתחנות החיים של אביו – משורר, לוחם ומדינאי - מעיר הולדתו בפולין ועד דירת המסתור בת"א בה נרצח בשנת 1942.