ד"ר דורי גולד
ד"ר דורי גולד צילום: הדס פרוש, פלאש 90

מנכ"ל משרד החוץ, דורי גולד, התראיין היום (שני) באופן נדיר לאתר האינטרנט "אילאף" בסעודיה, וצייר תמונת מצב שונה מזו שמציירים הטורקים לגבי המגעים עם ישראל.

"ההסכם קרוב", אמר גולד וציין כי מתקיימים מגעים אינטנסיביים בין הצדדים. "יש נקודות שכבר סוכמו, ואחרות שעדיין שנויות במחלוקת אבל דברים מתקדמים בכיוון הנכון".

גולד הוסיף כי "האינטרסים של טורקיה וישראל בעת הזאת מוצאים הרבה מאוד מכנה משותף בגלל ההתרחשויות האזוריות. הדברים הולכים בכיוון חיובי לקראת פתרון שישביע את רצון שני הצדדים, ואין עדיין מועד שבו יושג הסכם סופי".

הראיון עסק בעיקר בשאלת הידוק היחסים בין ישראל לבין מדינות ערב. מנכ"ל משרד החוץ הדגיש כי "האינטרס הישראלי הוא לכונן יחסים ולכרות בריתות עם המדינות הערביות המתונות". הוא גם ציין כי האיום של דאע"ש כלפי מדינת ישראל שווה לאיום על המדינות הערביות.

גולד גם הודה כי ישראל סיכלה העברת טילים לחיזבאללה. "אנחנו לא נוקטים צד המאבק הפנים סורי, אלא שומרים על הקווים האדומים שלנו שלא ייחצו", אמר גולד והבהיר כי ישראל שיבשה ותשבש כל ניסיון של ארגון הטרור להתחמש בנשק, שאגב כך, ציין המנכ"ל כי מדובר בתוצרת רוסיה.

עם זאת, הצד הטורקי ממשיך להנמיך ציפיות. דוברו של נשיא טורקיה אמר היום כי היחסים בין המדינות לא ישתפרו, אם התנאי להסרת המצור על עזה לא יתקיים.

"יש לנו שלושה תנאים, ולא תהיה נורמליזציה ביחסים עד ששלושתם יתקיימו", הבהיר הדובר, בהתייחסו לדרישות להתנצלות ישראלית רשמית על אירועי המרמה ודרישת הפיצויים, המצטרפות לעניין המצור. הוא גם ציין כי "טורקיה תמשיך לשחק תפקיד מרכזי במטרה לחתור להשגת פתרון שתי המדינות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו