כספי בדרך אל הסל
כספי בדרך אל הסל צילום: רויטרס

זו כבר תקופה ארוכה ששמו של עומרי כספי נמצא בראש הכותרות בליגת הכדורסל הטובה בעולם, ליגת ה-NBA. כספי, המשחק בקבוצת סקרמנטו נמצא בתקופה נהדרת ובכושר שיא כשזה מעמיד שוב ושוב מספרים מצויינים במשחקיו של קבוצתו בהם לוקח חלק באופן תדיר ופעמים רבות אף עולה בחמישיה הפותחת. 

לאחר שנים של דשדוש בליגת הכדורסל הטובה בעולם, כשעבר לא פעם בין קבוצות בכדי לקבל מעט דקות משחק ולהציג את יכולותיו, נראה שסוף כל סוף כספי מצא את מקומו, כשגם בסקרמנטו לא מפסיקים להחמיא לשחקן הישראלי. 

הלילה (בין שני לשלישי), כספי סיפק משחק חלומי כשקלע שיא נקודות אישי במשחקה של קבוצתו מול האלופה המרשימה והמצויינת גולדן סטייט. כספי שפגש את סטפן קרי, מי שנבחר איתו באותו הדראפט, הראה שביום טוב, הוא בהחלט יכול להוות יריב ראוי ורציני כשזה קלע ללא הפסקה מכל פינה על הפרקט. 

כספי סיים את המשחק עם 36 נקודות, במה שמהווה שיא אישי חדש עבורו בליגה הטובה בעולם, כששיא הנקודות הקודם עמד על 29. כספי הפך לראשון העונה שקולע שבע שלשות על הראש של גולדן סטייט במהלך המחצית הראשונה, כשהאלופה לא מצאה לו מענה הגנתי מתאים. את המשחק סיים כספי עם תשע שלשות, 6 ריבאונדים ואסיסט אחד.

דווקא הפתיחה הייתה חלשה עבור כספי כשזה החטיא את הזריקה הראשונה שלו, ואת הנקודות הראשונות שלו במשחק קלע רק לאחר שש דקות מפתיחת המשחק. את הרבע הראשון סיים כספי עם חמש נקודות בלבד, במה שלא נתן אז רמז לעתיד לקרות בהמשך.

ואז הגיע הרבע השני, שהיה כולו בסימן כספי. כבר מתחילת הרבע זרק כספי כדור לשלוש נקודות שהלך פנימה, ומשם לא עצר כשהחל ברצף קליעות פסיכי למדי, כמה פסיכי? ארבע שלשות רצופות בשתי דקות וחצי, כולל אחת על הראש של סטף קרי, בין השומרים הטובים בליגה, ממרחק של מטר וחצי מקו השלוש.

סקרמנטו קיוותה כי הופעתו הטובה של כספי תוביל אותה להנחיל לאלופה ולקבוצה הטובה ביותר בליגה הפסד שני נדיר העונה, כשאלה ירדו ביתרון שלוש נקודות להפסקת המחצית אותה סיים כספי עם 26 נקודות.

אך קרי וחבריו השתלטו על המשחק במהלך המחצית השניה והחלו לצלוף כמו שהם יודעים. התוצאה התהפכה במהירות וההפרש רק הלך ותפח. 1:44 דקות לסיום הרבע השלישי כספי השווה את שיא הקריירה שלו כשקלע עוד שלשה גדולה, וחמש דקות לסיום המשחק הוא כבר שבר אותו עם עוד נקודות לזכות סקרמנטו,

זה אמנם לא הספיק לקבוצתו של הישראלי לנצח את האלופה, כשבסיום גולדן סטייט מנצחת בתוצאה 122:103, בערב ענק של עומרי כספי השחקן הישראלי בליגת ה-NBA. בגולדן סטייט שוב בלטו סטף קרי וקליי תומספון, כשקרי סיים עם טריפל דאבל שכלל 23 נקודות, 10 ריבאונדים ו-14 אסיסטים, וקליי תומפסון להט עם 29.