המפכ"ל החליט: ניצב ריטמן ימשיך בתפקידו

הוא ימשיך לכהן כראש יחידת להב 433. רנ''צ אלשיך חידד בפני הניצב את נורמות ההתנהגות המצופות מקצין בתפקידו ומעמדו.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , י"ז בטבת תשע"ו

רוני ריטמן
רוני ריטמן
צילום: חטיבת דובר המשטרה

מפכ"ל המשטרה רנ''צ רוני אלשיך הודיע הבוקר (שלישי) לניצב רוני ריטמן כי החליט לאפשר לו להמשיך בתפקידו כראש להב 433.

עם זאת, לאור ההתבטאויות שיוחסו לקצין לכאורה במסגרת התלונה נגדו שהגישה שוטרת ששירתה תחתיו, המפכ"ל חידד בפני ריטמן את נורמות ההתנהגות המצופות מקצין בתפקידו ומעמדו.

במשטרה אומרים כי החלטת אלשיך התקבלה לאחר דיון רחב ומעמיק, במסגרתו הוצגו בפניו המלצות מחלקת המשמעת באגף משאבי אנוש והמלצות הייעוץ המשפטי של המשטרה.

המלצות אלו התבססו על בחינה מעמיקה של כלל חומר הראיות שנאסף במסגרת חקירת מח"ש, בדיקות הפוליגרף של המעורבים והחלטתו של היועץ המשפטי לממשלה שלא להגיש כתב אישום פלילי בשל ״בעיות מסויימות במסכת הראייתית".

כמו כן התבססו ההמלצות על היעדר יכולת לפתוח בהליך משמעתי בשל התיישנות המעשים שנטענו נגד ניצב ריטמן והרצון להימנע מלנקוט בהליך מנהלי, מבלי שניתנת לו יכולת אפקטיבית להילחם על חפותו, זכות יסודית שמגיעה לכל נאשם במעשה פסול כלשהו.

כל אלה הובילו למסקנה כי אין תשתית ממשית לנקיטת צעדים מנהליים כלשהם ואפילו לא לנקיטת הליכים משמעתיים, גם אילולי חלה התיישנות.

המפכ"ל מבהיר כי המשטרה ''תמשיך לטפל בנחישות תוך שימוש בכלים הפיקודיים, המשפטיים, המנהליים והתעסוקתיים העומדים לרשותה במקרים של חריגות מהנורמות הערכיות והמוסריות המצופות מאנשי משטרה וכמי שאמונים על אכיפת החוק במדינת ישראל''.