השרה רגב. מחזקת את הכדורגל הישראלי
השרה רגב. מחזקת את הכדורגל הישראליפלאש 90

מחזקת את הכדורגל הישראלי. בעזרת המועצה הלאומית לספורט והטוטו, הודיעה היום (שלישי), שרת התרבות והספורט השרה מירי רגב, על הגדלת תקציב הקבוצות הקטנות מהליגות הנמוכות בכדורגל הישראלי.

השרה רגב החליטה להכפיל את תקציב הקבוצות הנמוכות מ-3.5 מיליון שקלים שקיבלו עד עתה, ל-8 מיליון שקלים, במה שעשוי לעזור להם לצלוח את הבעיות הכלכליות איתם הם מתמודדים לאורך העונה כולה.

החלטה זו היא כחלק מתכנית מערכתית לחיזוק הכדורגל הישראלי אותה מקדמת השרה רגב כשהמטרה היא להרחיב את היקף העוסקים בכדורגל, לקדם את הליגות הנמוכות ולסייע להן להתמודד עם עלויות האבטחה הגבוהות.

עיקר ההחלטה היא בשל העלויות הגבוהות עבור כוחות השיטור והאבטחה במשחקים, איתה נאלצות הקבוצות הקטנות להתמודד, כשהמטרה היא שכך יוכלו הקבוצות להתרכז בכדורגל, ופחות במה שקורה מסביב למשחק ולמגרש. הגדלת התקציב עשויה ממילא להביא למניעת האירועים האלימים במגרשים בליגות הנמוכות, כשבליגות אלה אירועי האלימות מתרחשים באופן כמעט שבועי.

בסביבת השרה רגב אמרו כי מטרת הגדלת התקציב היא לעזור לקבוצות הפריפריה, שסובלות מהיעדר תקציב ולמנוע מצב של סגירת קבוצות באזורים הללו.

השרה רגב אמרה, "במסגרת הצעדים שאני מובילה לחיזוק ענף הכדורגל, הכפלתי את תקציב התמיכה בקבוצות הליגות הנמוכות שקורסות תחת עול תשלום האבטחה. מחובתנו לסייע לקבוצות הקטנות בפריפריה ולא לאפשר מצב שבו הן ייסגרו משום שאין להן כסף לשלם עבור אבטחה. אנחנו נוודא שהקבוצות הללו ימשיכו לפעול ונשקיע את מירב המשאבים פיתוח וקידום הקבוצות והענף".