"לבטל את הטבות המס לחננו שמממנים טרור"

טרכטנברג ורוזנטל פנו לשר האוצר וליו"ר הוועדה גפני בדרישה לשלול את ההטבה הניתנת לעמותת ''חננו'' שמעניקה סיוע משפטי לפעילי ימין.

עדו בן פורת , י"ז בטבת תשע"ו

"לבטל את הטבות המס לחננו שמממנים טרור"-ערוץ 7
תוקף. רוזנטל
צילום: מרים אלסטר. פלאש 90

חברי הכנסת פרופ' מנואל טרכטנברג ומיקי רוזנטל (המחנה הציוני), חברי ועדת הכספים, פנו היום (שלישי) לשר האוצר כחלון וליו"ר הוועדה גפני בדרישה לשלול את ההטבה במס הניתנת לעמותת ''חננו'' על פי סעיף 46(א).

לטענת הח"כים מדובר ב"ארגון המעודד ומסייע לטרור ופוגע בביטחון המדינה".

על פי פניית חברי הכנסת, "ארגון 'חננו' לא בלבד שמספק ליווי משפטי ליהודים החשודים בפעולות טרור, כספי הארגון מועברים למחבלים היהודים ולבני משפחותיהם גם לאחר הרשעתם. מדובר בעידוד טרור ובפגיעה חמורה בביטחון המדינה. מממני טרור מקבלים הטבות כספיות על חשבון הציבור".

על כן דורשים חברי הכנסת טרכטנברג ורוזנטל להוציא מרשימת הארגונים הזכאים להטבה את עמותת 'חננו'. ההטבה תפוג ביום 31.12.15 ותידרש באישור מחודש.

ח"כ פרופ' מנואל טרכטנברג אמר "רק הבוקר שמענו שוב כיצד תוקפים חברי 'חננו' את השב"כ, וכל זאת על חשבון משלם המסים. נוצר פה אבסורד על גבול האיוולת שארגון שתוקף במשך ימים ארוכים את השב"כ, ומנסה לחבל במדינה מבפנים, מקבל בפועל הטבות כספיות מהממשלה. המציאות בה משרד האוצר מיטיב עם ארגונים שפועלים כנגד זרועות הביטחון חייבת להיפסק לאלתר".

ח"כ מיקי רוזנטל טען כי "ארגון 'חננו' מבקש לפגוע בציבור הישראלי ולערער את הדמוקרטיה תוך שהוא מקבל הטבות כלכליות בחסות המדינה. מאות אלפי שקלים מועברים על ידי הארגון לרוצחים מורשעים ולעידוד טרור.

''כל עוד המצב הזה נמשך, משתפת המדינה פעולה בפועל עם הטרור היהודי. מילים וגינויים לא יועילו, נאבק על ביטול ההטבה וכן על הוצאת הארגון ודומיו אל מחוץ לחוק", הוסיף.   

מ'חננו' נמסר בתגובה: ''ארגון 'חננו' עוסק 14 שנים במתן סיוע משפטי לחשודים, עצורים, אסירים ובני משפחותיהם - חיילי צה"ל, אנשי כוחות הביטחון, שוטרים ואזרחים.  הארגון סייע ומסייע לעשרות אלפי (כ-30,000) חשודים, עצורים, אסירים ובקשות סיוע שונות מכל העדות והמגזרים כולל בני מיעוטים, במקצועיות ומתוך שליחות.

'''חננו' כלל אינה מתוקצבת ע"י המדינה וכל קיומה הוא ע"י תרומות מהציבור הרחב אשר נעזר ומברך את פעילותנו.
כמו הציבור גם המחוקק, בקובעו את הקריטריונים לפקודות מס הכנסה ראה חשיבות במטרות הארגון ובפעילותו אשר נכנסים תחת קריטריונים אלו.

''חבל שיש פוליטיקאים שמנסים לערב פוליטיקה בתחום הנתינה והחסד. הארגון ימשיך לשרת את הציבור הרחב, להגן על זכויותיו, ולמנוע פגיעה בחלשים ולעמוד לעזרת הנפגעים''.