מוסדות בני עקיבא ביו"ש יזכו למבני קבע

ארבע מוסדות של מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא ביו"ש יקבלו כ-5 מיליון ש''ח לבניית פנימיות במבני קבע. זאת בעקבות החלטת שר החינוך.

שמעון כהן - ערוץ 7 , י"ח בטבת תשע"ו

נפתלי בנט
נפתלי בנט
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

שר החינוך נפתלי בנט הודיע אתמול (שלישי) כי החליט להקציב 26 מיליון ₪ לטובת שדרוג מבנים ארעיים המשמשים למגורי תלמידים במוסדות החינוך השונים ביו"ש והפיכתם למבני קבע שיסייעו ברווחת התלמידים והעצמת המוסדות.

במרכז ישיבות בני עקיבא שמחו עם קבלת ההודעה ממנה עולה כי ישיבת בנ"ע סוסיא, ישיבת בנ"ע 'מטה בנימין', ישיבת בנ"ע 'כינור דוד' ואולפנת בנ"ע 'שירת הים' יזכו כל אחד בלמעלה ממיליון ש''ח לטובת בניית מגורים חדשים.

סמנכ"ל החינוך הפנימייתי בישיבות בני עקיבא, משה בר חיים, קובע כי "מדובר בצעד חשוב שישדרג את רווחת התלמידים ויאפשר לנו להמשיך ולהעניק להם בית חם ובית מקבל".

מנכ"ל ישיבות בני עקיבא, אלחנן גלט, התייחס ליכולת לקדם את רווחת התלמידים בעקבות התוספת התקציבית והוסיף "ההחלטה לחזק את מוסדות החינוך ביו"ש יש בה גם אמירה חינוכית וערכית על החשיבות של נוכחותנו במקום ועל חשיבות היכולת להמשיך ולהעניק את החינוך הטוב ביותר שניתן בתנאים הטובים ביותר".

נזכיר כי עם קבלת ההחלטה אמר השר בנט: "אנחנו ממשיכים בחיזוק החינוך, והפעם ביישובים בהם נדרשת תשומת לב ביטחונית מיוחדת. הילדים צריכים ללמוד באופן בטוח ובתנאים נורמאליים, וביטחונם נמצא בעדיפות ראשונה.

''זוהי גם אמירה ציונית חשובה: ארץ ישראל היא הבית שלנו, בית הקבע שלנו. מוסדות החינוך הללו ישרתו גם את נכדי נכדיהם של התלמידים כאן, זו השקעה חשובה לעתיד".

כאמור, למיזם הוקצבו 26 מיליון ש"ח כאשר המנהל ההתיישבותי מוסיף מתקציבו עוד 2.4 מיליון ש"ח. "סך הכול הועמד תקציב בהיקף של 28 מיליון שקלים, אשר יאפשר מתן מענה ל-18 מוסדות חינוך פנימיתיים ולכ-620 חניכים מתוך 2000 חניכים המתגוררים כיום במבנים ניידים", ציינו במשרד החינוך.