קרא: חייבים להפסיק את הצביעות חזקי

כשבעים סטודנטים יהודיים מעשרים מדינות, התכנסו היום (רביעי) בוועדת העלייה, הקליטה והתפוצות של הכנסת, בעניין המאבק בתנועת החרם נגד ישראל (BDS).

יו"ר הוועדה, ח"כ אברהם נגוסה (הליכוד), אמר כי ''האנטישמיות החדשה המייצגת גם דה-לגיטימציה למדינת ישראל ופוגעת ביהודי התפוצות. סטודנטים יהודיים מרחבי העולם הם פוטנציאל לפיתוח מנהיגות יהודית בתפוצות, ובמידה ותבחרו לעלות לישראל - להיות מנהיגים כאן. ישראל היא הבית שלנו ולכולנו החובה להגן עליו".

לדברי ח"כ מייקל אורן (כולנו), "הסיפור של האנטישמיות באירופה הוא בעל חשיבות אסטרטגית למדינת ישראל. כיום אנו במאבק נגד סימון מוצרים מיהודה ושומרון מכיוון שזו בהחלט סוגיה אנטישמית. אירופה איננה מסמנת מוצרים מ-200 סכסוכי גבול שונים בעולם.

''הקו בין אנטי-שמיות לאנטי-ציונות מטשטש כל הזמן, וממש לאחרונה לא נבחרה סטודנטית לאגודה בקמפוס בארה"ב רק בגלל היותה יהודייה", סיפר אורן.

ח"כ קסניה סבטלובה (המחנה הציוני) בירכה את הסטודנטים "הנאבקים בתופעה עתיקה כמו העולם עצמו, הפעם תחת השם BDS אך בעבר תחת כסות אחרת. ישראל אומנם בסכסוך, אך סכסוך הוא תמיד דו-צדדי. יש כאן פלורליזם וזה מה שהופך את המדינה שלנו לדמוקרטית. אם לא נתאחד מאחורי ראש הממשלה בעניין ה BDS לא נצליח להיאבק בתופעה כראוי".

ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) הדגיש כי "ישראל היא בית עבור כולכם, בין אם תבחרו לעלות ובין אם לא. ככל שישראל תהיה חזקה ומשגשגת יותר מבחינה ערכית ומוסרית זאת תהיה תשובה מוחצת יותר לאנטישמיות.

''יש הבדל בין התרבויות: כשאנו מקדשים את החיים - אויבנו מקדשים את המוות. האירופאים, לעומת זאת, מחפשים רק לחיות ללא תוכן. ה-BDS פועל לא לפתרון שתי מדינות אלא לפירוק מדינת ישראל", הבהיר.

איל גרגור, סטודנטית מהונגריה, ביקשה לחזק את הקשר עם מקבלי החלטות ישראליים, ואילו סטודנט אחר העיד על התרחבות פעילות החרם נגד ישראל בקמפוסים מאז מבצע 'צוק איתן'. הוא תהה "אנו עדים לאנשים המהללים טרוריזם וקוראים לאינתיפאדה בקמפוסים עצמם, וכיצד ייתכן שמדינת ישראל לא נותנת פלטפורמה רצינית למאבק באנטישמיות?!".

לדברי פנדרדיק סבן מצרפת, "כיום נהיה קשה יותר ויותר להילחם ב-BDS בקמפוסים. יש לעבור מהגנה למתקפה, במקום להסביר שישראל היא לא מדינת אפרטהייד - להציג את ההצלחות של ישראל בתחומים הטכנולוגיים".

שירן אסף, רכזת 'עמיתי ישראל' בסוכנות היהודית סיפרה שארגונה מכין שליחים לקמפוסים בחו"ל על מנת לקרב את הסטודנטים היהודיים לישראל ולסייע במאבק באנטישמיות, ואילו הד"ר זאב חנין, המדען הראשי, משרד הקליטה, הביע "דאגה עמוקה מהתרחקות יהדות התפוצות ממדינת ישראל.

''אם באירופה ידעו שעומד מאחוריכם כוח חזק - זה רק יוסיף לכם כבוד. עליכם לתמוך ולהשתתף בכל הפרויקטים בהם יש שיתוף פעולה עם מדענים ישראלים וטכנולוגיות ישראליות, ולקיים יותר סמסטרים של לימודים בישראל", הוסיפה.  

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו