המיסיונרים עשו שימוש בסמל העיריה - וננזפו

תושבים בירושלים נתקלו בעלונים המטיפים לנצרות כשעליהם מתנוסס הלוגו הרשמי של עיריית ירושלים. "לא בוחלים בשום אמצעי"

חיים לב - ערוץ 7 , י"ח בטבת תשע"ו

עיריית ירושלים
עיריית ירושלים
צילום: אביר סולטן, פלאש 90

תושבי ירושלים נחשפו לאחרונה לעלונים מיסיונריים המטיפים לנצרות למישרין כשעליהם מתנוסס הלוגו הרשמי של עיריית ירושלים.

המידע על כך הגיע אל ארגון הפעילים 'יד לאחים'. אזרחים רבים בעיר מכל גווני הקשת הביעו כעסם לנוכח עצם הפרסום ובייחוד למראה עצם הגושפנקה הניבטת מסמלה של העירייה המתנוסס על העלונים.

ביד לאחים מיהרו לפנות אל עיריית ירושלים ולהעמידה על חומרת העניין. "ברור היה כי יש כאן ניסיון נואל ואופייני למיסיונרים לקבל לגיטימציה ולהוליך שולל יהודים תועים בחסות הסמל הרשמי", הסבירו בארגון. הפנייה הייתה לעירייה שתפעל נגד המיסיונרים על מנת להפסיק את השימוש בסמל העירייה. "בחסות סמלה הראשי של העיר מנסים המיסיונרים לצוד במרמה אנשים תמימים, ואף עוברים על חוק הגנת הסמלים", נכתב בפנייה.

התגובה של עיריית ירושלים הייתה מהירה. לשכת היועץ המשפטי לעירייה, באמצעות עו"ד אשר עמרם, עוזרו של היועמ"ש בעירייה, פנתה בכתב אל המיסיונר יוחנן שישמען ודרש ממנו במפגיע: "הנך נדרש בזאת להפסיק את הפצת המנשר ולהימנע לחלוטין משימוש בסמל העירייה בכל פרסום מטעמך בכל אמצעי פרסום כלשהו".

המכתב של העירייה הבהיר על פני תשעה סעיפים בעלי תוקף משפטי ברור את חומרת המעשה המפוקפק.

אין זו הפעם הראשונה שבה פועל יד לאחים על מנת להסב את תשומת לב עיריית ירושלים לשימוש שעושים המיסיונרים בסמלה. לפני כשנתיים אירע מקרה דומה  ואז הודיע המשנה ליועץ המשפטי לעירייה כי הוגשה תלונה למשטרה נגד המיסיונרים בגין שימוש בגניבה שלא כחוק בסמלה.

ביד לאחים אמרו השבוע כי "שוב הוכח שהמיסיונרים לא בוחלים בשום אמצעי על מנת לצוד יהודים תמימים ולהוליכם שולל על מנת להעבירם על דתם". בארגון גם הבהירו כי משיכו בסיכול של מעשי המרמה המיסיונריים בכל הכלים הלגיטימיים העומדים לרשות הארגון ובמקביל קראו לציבור לפקוח עין ולדווח מידית על כל ניסיון של המיסיונרים לגנוב ולהוליך שולל.