גלי צה"ל
גלי צה"לצילום: פלאש 90

ניב ורובל, חייל המשרת בגלי צה"ל ובוגר ישיבה גבוהה, פרסם מאמר בעיתון "הארץ" המשתלח בציונות הדתית על רקע חתונת הימין הקיצוני והשיר "זכרני נא".

בגלי צה"ל הופתעו לגלות כי חייל בשירות סדיר פרסם מאמר ללא אישור, "החייל לא קיבל אישור לכתיבת הטור, ועל כן עפ"י פקודות הצבא יישפט", נמסר לערוץ 7.

במאמר טען החייל כי לא הופתע מהשיר שנוגן בחתונה, "האמת היא שלא הופתעתי. אני מכיר את התמונות הללו, גם את האנשים. לא בפנים כמובן, גם לא בשמות, אבל את הנפשות שרוקדות לצלילי המוזיקה הזאת אני מכיר ויודע. נכון, לא בכל חתונה ואירוע של דתיים לאומיים מניפים רובים וסכינים. זה שולי, לא מייצג, חבורת מטורפים.

אבל השיר, אוי השיר הנורא הזה, הוא ידוע ופופולרי. אין דתי־לאומי שלא מכיר אותו. הוא מנוגן בעיקר בבר מצוות, בזכות המנגינה הקופצנית והסוחפת שלו, אבל גם בחתונות, בעיקר אצל כאלה שגיל חתונתם לא רחוק מגיל בר המצווה. לא רק באירועים פרטיים משמיעים אותו. זכור לי שכאשר הייתי חניך ומדריך ב'בני עקיבא', התועבה הזאת נוגנה פעם אחר פעם במאהל המחנה השנתי, כאשר המוני חניכים רוקדים לצליליה כאחוזי דיבוק".

בהמשך המאמר מכנה החייל בגל"צ את שמשון הגיבור מהתנ"ך כ"מחבל המתאבד הראשון". עוד הוא כותב בין השאר "זכרני נא הוא לא הימנונם של נערי הגבעות, גם לא של מבצעי 'תג מחיר'. שרים אותו בדחילו וברחימו אנשי הציונות הדתית הבורגנית, השבעה, תושבי פתח תקוה, רעננה וגבעת שמואל. שרים, ומוסיפים בכוונה גדולה, 'ואנקמה בפלשתין'. בלי מורא ובלא משוא פנים. שרים, ומיד לאחר מכן מוסיפים את הפזמון הנודע 'ברוך הגבר'.

אבל, במקום המלים המקוריות, 'ברוך הגבר אשר יבטח בה׳ והיה ה׳ מבטחו', אומרים: 'ברוך הגבר שנכנס למערה, שלף אם–16 וירה', ומוסיפים תנועות ירי לכל עבר.

....הנערים הללו הם לא עשבים שוטים. לא זו בלבד שגדלו בערוגות המובחרות של הציונות הדתית, אלא הם פירות נאים לחינוך שקיבלו בישיבות ובמכינות".