החיים בכנסת הם בועה - צריך לצאת לעולם האמיתי

חברי כנסת מסיעות שונות התכנסו הערב לאירוע יוצא דופן תחת הכותרת 'עצרת שתיקה חברתית', במטרה לעצור לרגע ולהבין את חשיבות השליחות

מנחם שוורץ , י"ח בטבת תשע"ו

עצרת שתיקה חברתית, הערב מול הכנסת
עצרת שתיקה חברתית, הערב מול הכנסת
צילום: באדיבות המצלם

שיח יוצא דופן, בנוגע להקשבה, שתיקה ואמת פנימית שהתקיים הערב (רביעי) ביוזמת מכינת 'רוח נכון' אל מול משכן הכנסת. 

באירוע, בו השתתפו מאות אנשים ובהם חברי כנסת ממגוון סיעות, חברי מועצת עיריית ירושלים ונציגי ציבור נוספים, נערך אירוע ראשון מסוגו - עצרת 'שתיקה חברתית'.

המשתתפים פתחו במדיציית שתיקה ארוכה, ולאחריה התקיים פאנל בהנחייתו של הרב אהרון לייבוביץ ובהשתתפות ח"כ שולי מועלם (הבית היהודי), ח"כ רחל עזריה (כולנו), ח"כ סתיו שפיר (המחנה הציוני), ח"כ לשעבר משה פייגלין והרבנית הדסה פרומן.

"אתה לא יכול להיות אדם בלי יכולת להקשיב, בטח בהנהגה ובטח מי שחי את עולמו עם חזון", פתחה את דבריה ח"כ שולי מועלם והוסיפה, "ככל שהיכולת לשאול שאלות גדלה, כך היכולת להקשיב גדלה. אתה לא יכול להיטיב ללא להקשיב".

"אנחנו חיים בכנסת בסוג של בועה. אני רוצה לצאת מהבועה למקום האמיתי. על ידי שאילת שאלות אני מצליחה לעשות את זה".

ח"כ רחל עזריה הוסיפה כי "קשה להיות אדם ערכי ועם זאת פרגמטי. זה האתגר. היכולת להחזיק את האידאולוגיה הברורה ועם זאת את הפרקטיקה - זה השילוב הנכון". 

ח"כ סתיו שפיר הבהירה כי מבחינתה "להיות אדם רוחני וקשוב לא אומר שלא תשמיע את האמת שלך, לא אומר שלא תילחם. להיות מנהיג אמיתי אומר להילחם על האמת שלו, כל אחד והאמת הנכונה שלו כמובן". 

"אני מרגישה שהכעס שלי, גם כלפי גורמים מהמחנה שלי, מגיע כאשר יש נבחרי ציבור שלא רואים שהחיים שלהם ושל כל מי שמסביבם וגם המדינה, תלויים בהם ובעבודתם. חייבים נבחרי ציבור כאלה", אמרה שפיר.