הפלסטינים נתקלים בקשיים בבית הדין בהאג

דובר הוועדה העוקבת אחרי התביעות שהוגשו לבית הדין מספר שקיימים מכשולים רבים בניסיונותיה לפגוע בישראל דרך הערכאה הבינלאומית

דלית הלוי - ערוץ 7 , י"ח בטבת תשע"ו

הפלסטינים נתקלים בקשיים בבית הדין בהאג-ערוץ 7
בית הדין בהאג
צילום: רויטרס

ד"ר ראזי חמד, דובר הוועדה הלאומית העליונה למעקב אחר פעילות בית הדין הפלילי הבינלאומי, אומר כי בוועדה קיימים לבטים קשים באשר לכל צעד שננקט. לטענתו, קבלת החלטה ע"י בית המשפט לפתוח בחקירה של פשעי מלחמה אינו עניין פשוט.

בראיון לעיתון של ארגון הטרור חמאס "פלסטין" אמר חמד המשמש סגן שר החוץ, כי הפעילות מול בית הדין הבינלאומי דורשת עבודה רבה בתחום המשפטי, ולא קל לצלוח את כל המכשולים הקיימים בזמן קצר.

לדבריו, הרשות הפלסטינית מתמקדת בשני נושאים עיקריים שבהם היא סבורה שיש לה מספיק מנופי לחץ מתאימים על בית הדין. "יש לנו כוח רב מאוד, לדוגמה, בנושא ההתנחלויות שעומד בניגוד לחוק הבינלאומי, ולכן במערכה בנושא זה יש לנו קלפים חזקים ואנו נוכל להשיג בה ניצחון גדול מאוד".

חמד טען כי גם לגבי ההתנהלות במבצע 'צוק איתן' מחזיקים אנשיו בעדויות חשובות מאוד, שיכולות להוות ראיות עבור בית הדין. "אנו בטוחים מאוד שנוכל להביא את הנושאים האלה ולשכנע את בית הדין הפלילי בצורך לפתוח בחקירה של פשעים אלה", הוא סיכם את דבריו.