משה זר
משה זר צילום: פלאש 90

איש ההתיישבות משה זר, בוגר המחתרת היהודית של שנות ה-80' שהיה גם חבר פעיל בתנועת גוש אמונים, מתנגד באופן נחרץ לפעולות "תג מחיר" נגד ערבים.

"אני בוגר המחתרת היהודית, נתפסתי, הודאתי ושילמתי את המחיר. מאותו הרגע שנתפסתי, ידעתי שאני מתחרט על מה שעשיתי והיום אני חושב שהמחתרת היהודית לא עשתה נכון, זאת צריכה להיות עבודה של המדינה, של הממשלה, של הכנסת ושל השלטון", אומר זר לערוץ 7.

הוא מבקש להעביר מסר לנערי הגבעות ולפיו הדרך היחידה "לפגוע" בערבים, לא במובן הפיזי כמובן, היא באמצעות בניית בתים בארץ ישראל. "אני מתנגד לתג מחיר, לא להכות ערבים, לא לשבור חלונות, לא לעקור עצים. תג המחיר לא עוזר לנו, רק מפריע ומקלקל.

"כשבני בכורי גלעד הקדוש נרצח, אמרתי לראש הממשלה דאז אריאל שרון, שאני לא רוצה שהוא יכבוש כפרים או יהרוג ערבים, ביקשתי ממנו רק שיתן לי לבנות שישה יישובים על שם גלעד זר. הנחמה היחידה היא בבניית עוד בתים ביהודה ושומרון".

זר מבין לכאבם של הנערים העצורים שעוברים חקירות קשות בשירות הביטחון הכללי, "כואב לי הלב, יש לי דמעות בעיניים, גם אני עברתי חקירות של השב"כ. אבל אני לא מקבל שום פעולה של תג מחיר, אנחנו לא ננצח בכוח הזרוע אלא בזה שנבנה בתים בארץ ישראל.

"רק צריך לקחת שמיכה ולקשור בכפתורים ואבנים ולבנות אוהל, ואחר כך זה מתפתח לקראוון ויותר מאוחר לבית. בבניה אנחנו מגרשים מכאן ערבים, שהם ידעו ששטח שהם לא תפסו, אנחנו תפסנו, זאת הבעיטה שהם יקבלו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו