הסכין שנשא המחבל
הסכין שנשא המחבל צילום: חטיבת דובר המשטרה

כתב אישום הוגש היום (חמישי) נגד ערבייה בת 15 בגין שתי עבירות של ניסיון רצח ושתי עבירות של החזקת סכין, לאחר שניסתה פעמיים לבצע פיגוע דקירה רצחני על רקע לאומני כנגד יהודים.

על פי כתב האישום בתחילת החודש החליטה המחבלת לבצע פיגוע דקירה קטלני כלפי יהודים ולמות במהלך ביצוע הפיגוע ובכך להפוך ל'שהידה'. בשעות הבוקר יצאה מביתה וברשותה ילקוט ובו ספר קוראן וקרש חיתוך ונסעה לאזור שער שכם בעיר העתיקה.

עם הגיעה לאזור שער שכם, נכנסה הקטינה לחנות ברחוב סולטאן סולימאן ורכשה ערכה ובה חמש סכינים בגדלים שונים ומקלף. את ערכת הסכינים הניחה הקטינה בשקית שנשאה עמה. לאחר שרכשה את ערכת הסכינים עשתה הקטינה את דרכה למתחם עיר דוד כאשר היא נושאת עמה את ילקוטה ואת ערכת הסכינים בשקית, על מנת לבצע שם את הפיגוע.

כשהגיעה הקטינה למתחם עיר דוד היא נכנסה לשירותים שם פתחה את ערכת הסכינים, שלפה מתוכה את הסכין הגדולה והניחה את הסכין בילקוט. לאחר מכן התיישבה על ספסל וחיפשה קורבן מתאים אותו תוכל לדקור למוות. אולם, תייר עובר אורח שחשד בה הזעיק את כוחות הביטחון שעצרו את הקטינה ומנעו את ביצוע הפיגוע.

הקטינה שיקרה בחקירתה במשטרה וטענה שקנתה את הסכינים לצרכי מטבח ביתה. למחרת הובאה בפני בית משפט השלום בירושלים אשר הורה על שחרורה בתנאי מעצר בית בפיקוח הוריה למשך יומיים.

שבועיים לאחר מכן החליטה הקטינה לנסות פעם נוספת לבצע את הפיגוע. היא הגיעה בשעות הבוקר לעיר העתיקה בירושלים, ערכה בירור אודות מיקומו של הרובע היהודי ושוטטה בו זמן מה במטרה להכיר את השטח בו תבצע פיגוע.

למחרת  לקחה הקטינה סכין משוננת ממטבח ביתה, הכניסה אותה לתיק ועשתה את דרכה מביתה לכיוון העיר העתיקה בירושלים כשהיא נושאת עמה את הסכין בתיק.

כשהגיעה לעיר העתיקה, נכנסה הקטינה למתחם הר הבית שם שהתה זמן מה, במהלכו התפללה במסגד 'אל אקצא'. לאחר מכן יצאה ממתחם הר הבית ופנתה לעבר הרובע היהודי כשהיא נושאת עמה את התיק ובתוכו הסכין.

בהגיעה לרובע היהודי, בשעות הצהריים המוקדמות, שוטטה הקטינה ברובע היהודי וחיפשה קורבן מתאים אותו תוכל לדקור. בסמוך לשעה 14:00, משלא מצאה קורבן מתאים לביצוע הפיגוע, הוציאה את הסכין מהתיק, החביאה אותה בגדר סמוכה ולאחר מכן התיישבה על ספסל ברחבה הסמוכה לרחוב התמיד ברובע היהודי. לאחר שעוררה את חשדו של עובר אורח, הוא הזעיק את כוחות הביטחון שעיכבו את הקטינה, ערכו עליה חיפוש שלא העלה דבר והורו לה לעזוב את המקום.

זמן קצר אחר כך שבה הקטינה למקום בו החביאה את הסכין ונטלה אותה שוב לידה. הקטינה החזיקה את הסכין בהיחבא בין זרועה לשרוול חולצתה, ושוב חיפשה קורבן מתאים אותו תוכל לדקור למוות. זמן קצר לפני השעה 15:00 נעצרה על ידי כוחות הביטחון, אשר מנעו את ביצוע הפיגוע הקטלני.