כביש הגישה לאבני חפץ
כביש הגישה לאבני חפץצילום: מועצת שומרון

לאחר שבוע של מחאות יומיומיות במקום שבו אירוע הפיגוע בו נפצעו בני הזוג ניר, נפגשו ראש מועצה אזורית שומרון וראשי הישוב אבני חפץ עם גורמים בכירים בצה"ל הממונים על האיזור בהם מח"ט מנשה אל"מ חזי נחמה וקצין הגמ"ר הינו סאקר.

התושבים פנו בדרישה לגורמי הצבא להחזיר את הביטחון לכבישים ולחסום את כביש הגישה לאבני חפץ שבו בוצע הפיגוע לתנועת פלסטינים. 

לאחר הפגישה הגיעו ראש מועצת שומרון תושבי הישובים וגורמי הצבא להסכמה כי המעבר על הכביש יתאפשר אך ורק לתושבי שני הכפרים הסמוכים בכפוף לבידוק. הפגישה התקיימה שעות ספורות לאחר שהתרחש פיגוע נוסף בצומת הביתות בו נפצע חייל באורח קל. 

כמו כן גורמי הצבא הבטיחו להגביר את הביטחון ואת נוכחות צה"ל במקום. 

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר הבוקר, "אני מודה מאוד לגורמים הצבאיים שהגיעו היום למפגש עם התושבים והיו קשובים. אנחנו בטוחים שגורמי הבטחון עושים כל שניתן כדי לשמור על אזרחי מדינת ישראל. אנחנו מצפים בשלב הזה מהדרג המדיני לגבות את צה"ל, ולאפשר לנו לקבל בטחון על הכבישים על כל המשתמע מכך. נמאס לנו לספור פצועים ובקת"בים על הכבישים". 

שולי לנגרמן יו"ר הישוב אבני חפץ הודתה לגורמי הצבא והוסיפה, "אנחנו מחזקים את ידי החיילים וסומכים את ידינו על צה"ל ואנחנו מקווים שהחוליה שפגעה בבני משפחת ניר תילכד בהקדם".