ח"כ אוחנה לאחר הצהרת האמונים
ח"כ אוחנה לאחר הצהרת האמוניםPhoto by Isaac HArari/FLASH90

ח"כ אמיר אוחנה (הליכוד) קורא בתגובה לפיגוע הירי בתל אביב להקל במתן רישיונות נשק לאזרחים המתאימים לכך.

"השאיפה היא שכל אזרח נעדר עבר פלילי ו/או רפואי רלוונטי, המבצע שירות מילואים - יוכל לשאת נשק ברישיון אם יבקש", טען אוחנה.

"החלטתי לקחת על עצמי את נושא ההקלות במתן היתרים לנשיאת כלי יריה. אם טרם הוקמה שדולה כזו - אקים אותה. אם הוקמה - אחיה אותה.  השאיפה היא שכל אזרח נעדר עבר פלילי ו/או רפואי רלוונטי, המבצע שירות מילואים - יוכל לשאת נשק ברישיון אם יבקש".

עוד כתב ח"כ אוחנה "כן, ניתן להניח שלמרבה הצער תהיינה יותר תאונות נשק (כשחוטבים עצים וכו') אך אין כל יסוד להנחה כי יותר חיים יאבדו מתאונות נשק מאשר חיים ש*יחסכו* במדינה מוכת טרור כשלנו. יותר נושאי נשק מתורגלים ברישיון = יותר מחבלים מנוטרלים בזירה = פחות אבדן של חיי אדם".

"בטרור שמבשיל במוחו הקודח של המבצע, להבדיל מבתשתית טרור ארגונית מסודרת, קשה להיאבק והתשובה לזה הראשון היא בשניים: א. מלחמה בהסתה (המתחוללת גם על ידי אש"ף ואבו מאזן, שחלק מידידי מכנים 'פרטנר'). ב. מתן אפשרות ראויה לאזרחים להתגונן, ולא להישחט כצאן. כל שאמרתי נכון בעיני בין אם האירוע הערב הוא פח"עי, בין אם הוא פלילי. הבא להרגך - השכם להרגו. המשך שבת שלום, חיבוק חזק למשפחות ההרוגים והחלמה מהירה לפצועים".