נמשך המצוד אחר המחבל מתל אביב

במשטרה קוראים לציבור לגלות עירנות ולא להסס לדווח למוקד 100 על כל מידע מאחר והמחבל שביצע את הפיגוע נמצא ברמת מסוכנות גבוהה.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ב בטבת תשע"ו

נמשך המצוד אחר המחבל מתל אביב-ערוץ 7
החיפושים בתל אביב
Photo by Esther Rubyan/Flash90

כוחות משטרה גדולים ממשיכים גם הערב (ראשון) לנהל מרדף אחר המחבל שביצע את פיגוע היה ביום שישי ברחוב דיזינגוף בתל אביב, שבו נרצחו שני יהודים.

דוברת מחוז תל אביב, סנ״צ הילה חמו, אמרה כי הציבור מתבקש להמשיך ולגלות ערנות, לא להסס לדווח למוקד החירום 100 של המשטרה על כל מידע וחשד הנוגעים לאירוע ולמחבל. "במוקד 100 ניכרת מגמת עלייה משמעותית מאז התרחשות האירוע, מה שמשקף שיתוף פעולה ער וחיוני מצד תושבים המגלים אחריות", אמרה.

המשטרה תגברה את כוחותיה בתל אביב והאזור באופן משמעותי כשבשטח פועלים, מסביב לשעון, כוחות גלויים וסמויים.

"אנו מבקשים להמשיך ולהישמע להנחיות ולהוראות השוטרים, מאחר ומדובר בחשוד שרמת מסוכנותו גבוהה", נמסר ממשטרת תל אביב.

ביום שישי האחרון הגיע המחבל נשאת מלחם לרחוב דיזנגוף בתל אביב, וירה ברובה לעבר מבלים בפאב "הסימטא". לאחר שירה כמה עשרות כדורים הוא נמלט מהמקום, וכשעה אחר כך נמצאה בצפון תל אביב גופתו של נהג מונית, אמין שעבאן, ונבדק אם יש קשר בין המקרים. על חקירת שני מקרי הרצח בתל אביב הוטל צו איסור פרסום.

מאז מנהלים כוחות הביטחון פעילות אינטנסיבית בחיפושיהם אחרי המחבל שככל הנראה עדיין מסתתר באזור גוש דן. החיפושים והמאמצים מתמקדים במישור המודיעיני עם הפעלת אמצעי מעקב טכנולוגיים. אתמול נמצא פריט מרכזי ששייך לו בשכונה בצפון העיר שבה עבד. 

אחר הצהריים הובאו למנוחות שני הנרצחים בפיגוע, אלון בקל הי"ד בן ה-26 נטמן בבית העלמין שבכרמיאל ושמעון רוימי הי"ד בן ה-29, תושב אופקים, נטמן בבית העלמין שבעירו.