"משפחת בן אוליאל - אנשים נפלאים"

הרב אביחי רונצקי גאה בחינוך של הציונות הדתית ומסרב להיגרר להכללות, "אצלנו יש גינוי מקיר לקיר למעשים אלה שהפוכים מהחינוך שלנו".

בני טוקר , כ"ג בטבת תשע"ו

הרב אביחי רונצקי
הרב אביחי רונצקי
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

הרבצ"ר לשעבר תא"ל במיל' הרב אביחי רונצקי, ראש ישיבת איתמר, אומר לערוץ 7 כי כמי שמכיר היטב את משפחת בן אוליאל, הוא מסרב להיגרר למסע הגינויים שנערך בתקשורת כנגד הציונות הדתית.

"יש לי הכרות מאוד קרובה עם האבא, הרב של כרמי צור, הייתי ר"מ שלו בעטרת כהנים ואנחנו בקשר קרוב. אני שומע שמנסים ליצור דימוי בעייתי ושקרי לחינוך שנותנים במשפחות האלה לילדים ומתוך כך נעשים מעשים שלא יעשו, ויש כאלה שאפילו מרחיקים לכת ומדברים על הריסות בתים של המשפחות כמו שעושים לערבים. ואני דוחה את הדברים מכל וכל. אצלנו יש גינוי מקיר לקיר על מעשים של נטילת החוק לידיים.

"אני מכיר את המשפחה", העיד הרב רונצקי, ''זאת משפחה מדהימה, מדהימה בתורה, הם נותנים חינוך ממלכתי כמו שנותנים בציונות הדתית. המעשה הזה שנעשה, אנחנו עדיין לא יודעים מה באמת קרה, זה יתברר במשפט. אבל מעשים מהסוג של הריגת אנשים על ידי לקיחת החוק לידיים, זה בוודאי לא יצא מהחינוך המשפחתי. משפחת בן אוליאל, משפחה נפלאה עם חינוך נפלא ויש להם ברוך ה' עוד שמונה ילדים".

לדבריו אסור להיגרר למסע הלקאות עצמי כמו אחרי רצח רבין, "שואלים אותי אם אנחנו לא צריכים לעשות בדק בית, אגב בדק בית לאומי ופרטי תמיד טוב לעשות בחודש אלול. אבל לגבי המקרה הזה, גם אם הדברים נכונים אני לא חושב שאנחנו צריכים לעשות חשבון נפש.

"אני גר באיתמר יותר משלושים וחמש שנה, אנחנו מגדלים ילדים ואני יודע שמה שהולך ונחשף אם זה אמיתי, זה לא שייך לציונות הדתית אלא הפוך לגמרי. שואלים אותי האם אני מדבר על זה בישיבה שלי באיתמר, אמרתי בוודאי שלא, מה זה שייך אלינו מה שקרה בדומא.

"אם מישהו גנב או רצח במקום מסוים, אז צריכים לדבר על זה. אם יש נערים שהגיעו למעשים כאלה, שיבדקו אולי מחוץ לציונות הדתית, אני לא מכיר רב אחד, אבא או איש רוח אצלנו, שיצאה ממנו אמירה שצריך להרוג אנשים. אחרי רצח רבין היה גם מין עליהום כזה וחיבוטי נפש ואני דוחה את זה על הסף. תראו איזה אנשים יצאו מאיתנו כדוגמת המפכ"ל והיועץ המשפטי החדשים".