"מחפשים כאן שעיר לעזאזל"

פעיל הימין פנחסי בראון משוכנע שעמירם בן אוליאל לא ביצע את הרצח בדומא. "אחרי כל העינויים מי לא היה מודה?", הוא אומר לערוץ 7.

בני טוקר , כ"ג בטבת תשע"ו

עמירם בן אוליאל
עמירם בן אוליאל
צילום: ערוץ 7

פנחסי בראון, פעיל ימין ותושב הגבעות לשעבר, משוכנע שעמירם בן אוליאל לא ביצע את הרצח בכפר דומא.

"אחרי כל העינויים שהוא עבר במשך שבועות ארוכים, כל אחד היה מודה. לקחו פה שעיר לעזאזל", טוען בראון בשיחה עם ערוץ 7.

לדבריו, גם אם יתברר בעתיד שיהודים ביצעו את הפשע, צריכים להבין מדוע עשו זאת. "חודש לפני האירוע נרצח מלאכי רוזנפלד, המדינה לא עשתה דבר. אנשים רואים שדם יהודי נשפך ומקסימום ביבי מגיע לניחום אבלים, ובוגי אומר שצריך להכיל את זה, אז התוצאה היא שליהודים נמאס".

"ברור שאזרחים לא צריכים לקחת את החוק לידיים, והמדינה צריכה לעשות את זה. אבל אם המדינה לא עושה דבר, עלול להיות שיהיו כאלה שירצו לעשות מעשה", מבהיר בראון.

בראון מקווה שהמדינה תשקיע יותר במקומות אחרים. "הלוואי שהיו מפעילים את אותה אנרגיה כנגד ערבים, לצערי יש כיום מחלקה של שמונים שוטרים שכל המחלקה מופנית כלפי יהודים. בינתיים מה שרואים בשטח זה יהודים שנרצחים על ידי ערבים. לאנשים נמאס לראות את זה. נכון שזה לא התפקיד שלהם אלא של המדינה, אבל אפשר להבין מאיפה זה בא".

כזכור, הפרקליטות הגישה אתמול (ראשון) כתב אישום נגד עמירם בן אוליאל, בן 21 מירושלים בגין ביצוע רצח משפחת דוואבשה בדומא.

כתב האישום נגדו הוגש על שלוש עבירות רצח וכן ניסיונות רצח בשל הניסיון להצית בית נוסף שלא צלח. משפחתו פרסמה סרטון שבו היא טוענת לחפותו וכי ההתעללות בחקירת שב"כ הובילה אותו להודות ברצח. בנוסף, הוגשו כתבי אישום נגד קטין נוסף בגין מעורבות בפרשה.