משה כחלון
משה כחלון צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

"לא עזבתי את הליכוד כדי לחזור אליו. נתמודד ב'כולנו' בפעם הבאה. לא נתמזג באף מפלגה. אני מתחייב על כך". את הדברים אמר היום (שני) שר האוצר משה כחלון בשיחה עם תא הכתבים הפרלמנטרים של הכנסת.    

לדברי כחלון, 'כולנו' תפסה את מקומה במפה הפוליטית. "יש מקום למפלגה חברתית במרכז המפה הפוליטית. הדרמות הן תמיד בסוף. כמו בכדורגל, בדקה ה-88 מתרחשות הדרמות הגדולות. צריך לחכות לסוף. המפלגה שלנו נחוצה למפה הפוליטית ולכן נשמור על מסגרת עצמאית".

כחלון אף התייחס לשמועות לפיהן יתמודד  עם גדעון סער בבחירות הבאות. "גדעון סער הוא חבר שלי. יש לו מה לתרום לציבור. אבל אם ירצה – שיבוא ל'כולנו'", עם זאת הבהיר כי אין כל מגעים להיתכנות האמורה. "זה שדוגמים אותנו בסקרים יחד זה מופרך. הוא ליכודניק. הוא שם. כרגע אין שום מגעים בינינו".

כחלון סירב להתייחס לאווירה העכורה השוררת בינו לראש עיריית ירושלים ניר ברקת. "עד עכשיו לא הצלחתי להבין מה הוא רוצה. אין לי בעיה להיפגש איתו אבל יש פגישת עבודה ויש פגישת אווירה. הם לא מוכנים לשבת עם הצוותים המקצועיים".

באשר לניסיונות הפיוס בין השניים אמר כחלון כי "הוא לא עשה לי שום דבר רע. אין לי מה לעשות איתו 'סולחה'. כל מה שמגיע תקציבית לירושלים אני מוכן לתת".

שר האוצר התייחס לקושי הגלום בממשלת 61 ח"כים. "היום אני יכול לגלות לכם שהזעתי הרבה לפני אישור התקציב, ואני מזיע לפני כל חוק תקציבי. מדובר במצב לא פשוט. צחי הנגבי כרגע בחו"ל ללא קיזוז. בשבוע שעבר השר אופיר אקוניס לא הלך להצביע וח"כ חזן עשה 'שבת' לעצמו. היחידי שסובל מזה זה אני שכן אני צריך להתעמת עם חוקים תקציביים".

באשר למתן פתרון למצוקת הדיור במגזר החרדי, אמר כחלון כי "הציבור החרדי מונה כשמונה אחוז ויש מענה להם משלהם. אני פועל למתן פיתרון למצוקת הדיור במגזר החרדי כמו לשאר המגזרים. אנחנו בונים בבית שמש, בשכונת 'רמת שלמה' בירושלים ובמקומות נוספים רבים בהם מתגוררים חרדים".

לשאלה האם הוא מצדד בהקצאת ערים ייעודיות, רעיון שעלה בממשלות קודמות, השיב כי "כרגע לא מדברים על עיר ייעודית לציבור החרדי".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו