שליח האו"ם לעזה התפטר, בירושלים לא מתרגשים

הנציג של מועצת זכויות האדם לרצועה עזב בשל אי שיתוף פעולה מצד ישראל. משרד החוץ: לא מוכנים להתעלמות מהפרת זכויות ישראלים.

ניצן קידר - ערוץ 7 , כ"ג בטבת תשע"ו

שליח האו"ם לעזה התפטר, בירושלים לא מתרגשים-ערוץ 7
Hamas terrorists in Gaza
Abed Rahim Khatib/Flash 90

שליח מועצת זכויות האדם של האו"ם לעזה, מכרים ויביסונו, הודיע היום (שני) כי הוא מתפטר מתפקידו.

בהודעה שיצאה מטעם האו"ם נאמר כי ויביסונו עזב לאחר שנמנעה ממנו הגישה לרצועה בשנה וחצי האחרונות.

הוא עצמו הבהיר כי "הניסיונות שלי להביא לשיפור בחיי הפלסטינים החיים תחת הכיבוש הישראלי לא צלחו בשום אופן". מדובר בשליח השני מטעם המועצה, שלא זוכה לשיתוף פעולה ישראלי ומודיע על התפטרותו.

במשרד החוץ לא ממש התרגשו היום מהידיעה. "בלי קשר לתפקיד שמילא, אנו מלאי הערכה לאיש, ליושרו ולאופן שבו ניסה למלא את התפקיד, שנראה שבלתי אפשרי למלא", נמסר בתגובה שפרסם המשרד.

"ויביסונו אינו השליח הראשון לשטחים שמתפטר. גם השליח הראשון התפטר והסביר זאת בכך שהמנדט אינו מאוזן. מסיבותיו, ויביסונו אינו מנסח זאת כך - אבל ברור שחוסר יכולתו להיות מאוזן לא אפשרה לו להישאר בתפקיד. חוסר האיזון מאפיין לא רק את המנדט שלו, אלא את כל ההתנהלות של המועצה לזכויות אדם".

במשרד החוץ ציינו עוד כי נראה שאין טעם בשליחת מחליף. "כל עוד מצב זה יימשך, התייחסות ישראל תהיה בהתאם. ההשתוקקות של הפלסטינים לגישה חד צדדית לחלוטין, שאותה הם יכולים להשיג ללא קושי בעזרת הרוב האוטומטי שיש להם במועצה, היתה ותמשיך להיות".

"גם זכויות האדם של ישראלים מופרות מדי יום על ידי פלסטינים ועד שלא תיפסק ההתעלמות מכך, אי אפשר יהיה להתייחס ברצינות למועצה כגוף שמכבד זכויות אדם", ציינו במשרד.