אייכלר טוען: מדירים את הרשויות החרדיות

במתקפה על סיעת 'הבית היהודי' טען חבר הכנסת כי יש אפליה בנושא מענקים להתיישבות, הם אינם חלים כשמדובר ברשות חרדית

חיים לב - ערוץ 7 , כ"ג בטבת תשע"ו

אייכלר טוען: מדירים את הרשויות החרדיות -ערוץ 7
ישראל אייכלר
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה) תקף היום (שני) במליאת הכנסת את חברי סיעת 'הבית היהודי' שלטענתו "הדירו את הרשויות החרדיות ביתר ומודיעין עילית מהמענק שהוענק לרשויות מקומיות בשטחים המוגדרים כהתיישבות צעירה". 

מדובר במענק חד פעמי בסך של 32.3 מיליון שקלים שאושר בוועדת הכספים בשבוע שעבר.

לטענת אייכלר, מדובר באפליה בוטה. "אני בוש ונכלם שצריך לדבר בכנסת על אפליית חרדים בידי דתיים. אבל אין ברירה. בשבוע שעבר העבירו 32 מיליון שקלים ל"התיישבות צעירה" ביו"ש. מתברר שבקריטריונים של אותה חטיבה שדואגת ליהודה ושומרון היא קבעה שני דברים קטנים שמוציאים את ביתר עילית ומודיעין עילית  מחוץ למסגרת".

"למה, אין צורך לעודד שם התיישבות צעירה? הן לא התנחלויות ביהודה?", תהה אייכלר והוסיף, "נכון שמדובר במתנחלים בעל כורחם. הם באו לשם, בגלל מצוקת הדיור ולא כדי להחיל ריבונות ציונית במקום. אבל הם יהודים וצעירים ואין שום סיבה להפלות אותם לרעה מכספי המיסים שלנו".

אייכלר הסביר כיצד נבנו הקריטריונים. "איך הם עשו זאת? הם קבעו קריטריון שמעודדים התיישבות צעירה רק במועצה אזורית או מועצה מקומית שאין לה יותר מ-3,500 נפש. אבל ישוב שיש בו יותר מ-3,500 נפש לא יקבל את המענק. ומי אלו? ניחשתם, ביתר ומודיעין עילית".

"ברמת הגולן יש עיר בשם קצרין. שם אין את המגבלה של 3,500 נפש ו/או מועצה אזורית. נכון, קצרין אינה חרדית. כשח"כים דתיים, מפלים את ההתיישבות החרדית, מה לנו כי נלין על שלטון חילוני ומערכת משפט אנטי דתית? הוא הדבר בגרעינים תורניים. יש פעילות של חרדים שעוסקים בהפצת תורה. אין עבורם שום תקציב,בחטיבה להתיישבות. מדובר בחצי מיליארד שקל ואין פרוטה לחרדים", טען אייכלר.

הוא המשיך במתקפה נגד הציונות הדתית וטען כי "התקציב אישר 477 שקל לתלמיד ישיבה. כולם חגגו כשהממשלה הזאת תיקנה את העוול של ממשלת לפיד. אבל המפד"ל נשארה שם מן הממשלה הקודמת. באותה השעה שלומד תורה בישיבה מקבל 477, בישיבה ציונית של המפד"ל, מקבל 1,548 שקלים. הכל מכספי המיסים שלנו ולא תרומה של המדינה".

"בושה תכסה את כיפתנו. איך אנשים חובשי כיפות מפלים ככה יהודים חובשי כיפות שחורות? אני מקווה לתיקון וכל זמן שהקואליציה הזאת קיימת עוד אפשר וחייבים לתקן", סיכם אייכלר.