זעזוע בחיפה: המנכ"ל הוותיק עוזב את המועדון

אחרי 14 שנים בתפקיד, כשהוא אחראי על לא מעט מהישגי הקבוצה הירוקה מהכרמל, הודיעו במכבי חיפה על עזיבתו של איתמר צ'יזיק את המועדון

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ד בטבת תשע"ו

יענקלה שחר, בעלי חיפה. זעזוע בקבוצה?
יענקלה שחר, בעלי חיפה. זעזוע בקבוצה?
צילום: ראובן כהן, האתר הרשמי של מכבי חיפה

רעידת אדמה וזעזוע או תחושת מיצוי ורצון לרענן את השורות? בין כך ובין כך, הודעת מועדון הכדורגל של מכבי חיפה בדבר עזיבתו של איתמר צ'יזק את הקבוצה, שמה סוף לעידן במהלכו הייתה חיפה לשם דבר בכל הקשור לניהול מקצועי בכדורגל הישראלי. 

צ'יזיק בן ה-68, שימש כמנכ"ל הקבוצה הירוקה של חיפה החל משנת 2002, וכבר בעונתו הראשונה כמנכ"ל זכתה הקבוצה באליפות וכן העפילה לשלב הבתים של ליגת האלופות שם הביאה גאווה גדולה לעיר חיפה ולישראל כולה כשהתמודדה בכבוד ובהצלחה עם קבוצות כמו מנצ'סטר יונייטד ואולימפיאקוס היוונית. 

צ'יזיק אמנם שימש בקבוצה כמנכ"ל מאחורי הקלעים של הקבוצה אבל היה אחראי ללא מעט הישגים של הקבוצה כשזה ניהל את המועדון הן בפן הכלכלי והן בזה המקצועי והיה לאנשים המשפיעים והחזקים ביותר בקבוצה יחד עם הבעלים יענקלה שחר. 

תחת ניהולו של צ'יזיק זכתה הקבוצה ב-5 תארי אליפות, עלתה פעמיים לשלב הבתים של ליגת האלופות, ועברה אל אצטדיון הכדורגל המפואר והחדיש, אצטדיון סמי עופר, מעבר עליו עמל רבות צ'יזיק כשזה הכניס לקופת המועדון כסף רב בזכות מעבר אל האצטדיון החדיש והגדול. בנוסף שימש צ'יזיק גם במשך שנתיים כנציג ישראל בדירקטוריון ECT, ארגון הגג של מועדוני הצמרת של הכדורגל באירופה, ושמו בכדורגל הישראלי הלך לפניו.

מי שעשוי להחליף את המנכ"ל הוותיק במועדון הירוק צפי להיות אסף בן דב. בן דב, בן ה-47, שימש במשך תשע השנים האחרונות בתפקיד מנכ"ל "המשביר לצרכן", תפקיד ממנו התפטר בחודש אוקטובר האחרון.

עזיבתו של צ'יזיק את המועדון הירוק עשוי להתרחש כבר בימים הקרובים, כשלא מן הנמנע שעזיבה זו תחכה עד לסיומה של העונה. 

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il