אדלשטיין נגד האו"ם

בנאום לרגל 40 שנה לנאומו ההיסטורי של חיים הרצוג באו"ם תקף יו"ר הכנסת את הקו האנטי ישראלי שמוביל הארגון הבינלאומי.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ד בטבת תשע"ו

אדלשטיין בעצרת האו"ם
אדלשטיין בעצרת האו"ם
צילום: שחר עזרן

יו"ר הכנסת, יולי (יואל) אדלשטיין, נאם היום (שלישי) בישיבה מיוחדת של מליאת הכנסת לציון 40 שנים לנאומו ההיסטורי של חיים הרצוג.

"גם בחלוף השנים מוכיח האו"ם שוב את הנתק העמוק שלו מהמתרחש באזורנו ואת עמדתו החד-צדדית לגבי הסכסוך הקיים פה", ציין אדלשטיין.

לדבריו, "גם היום, עשרים וארבע שנים לאחר שבוטלה באו"ם אותה החלטה אומללה של השוואת הציונות לגזענות, מוביל האו"ם בפועל קו אנטי ישראלי מובהק, שלעתים אינו נופל בהרבה בחומרתו מאותה החלטה על הציונות".

"במובנים רבים  דבר לא השתנה גם בחלוף ארבעים שנה. ישראל עודנה מושמצת ומוחרמת ברחבי העולם ודברי בֶּלָע והסתה מעודדים בעקיפין או במישרין את השנאה ואת ההתקפות נגדה", הוסיף יו"ר הכנסת.

אדלשטיין הדגיש, "כאז כן היום איננו מתכוונים לשתוק על הפצת כזבים המוציאים דיבת העם היהודי ומדינת ישראל רעה. אם נגזר גורלנו להישאר תמיד בעמדת מיעוט, לא נפסיק להיאבק על צדקתנו, על זכויותינו ועל מוסריותנו, ברוח אותם נחישות ואומץ שהפגין חיים הרצוג על במת האו"ם".

ראש הממשלה נתניהו נאם גם הוא בדיון והצטרף למתקפה, "16 שנים אחרי שהתקבלה בוטלה ההחלטה, אך טרם הגענו אל המנוחה והנחלה. המגמה העוינת לישראל במוסדות האו"ם נמשכת גם היום. דפוס ההצבעות האוטומטיות נגד ישראל נמשך. בשנה האחרונה קיבלה העצרת הכללית כ-20 החלטות אנטי-ישראליות. בעוד שנגד איראן למשל התקבלה החלטה מתנגדת אחת".