נוער גבעות במאחז בבנימין
נוער גבעות במאחז בבנימיןצילום: Photo by Omer Messinger/FLASH90

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (רביעי) לבית המשפט המחוזי לנוער בעיר כתבי אישום נגד שני צעירים יהודים בגין חבלה חמורה בנסיבות מחמירות והחזקת סכין שלא כדין. אחד הנאשמים נעצר בעבר בחשד למעורבות ברצח בכפר בדומא.

על פי כתב האישום, בחודש מאי האחרון שהו השניים, בני 15 ו-18, סמוך ליישוב כוכב השחר שבבנימין והבחינו ברועה צאן ערבי בשנות החמישים לחייו.

השניים וחמישה צעירים אחרים, החליטו לסלק אותו מהמקום באמצעות מכות. הם כיסו את פניהם בחולצות, חבשו כפפות לידיהם והצטיידו במוטות ברזל אשר לקצה שלהם חוברו סכינים.

לאחר מכן, רצו לכיוון הערבי והחלו להכות אותו באמצעות מוטות הברזל עד שהוא נפל לרצפה ואיבד את הכרתו.

עו"ד דוד הלוי מארגון חוננו שמייצג את אחד הנאשמים מסר כי "מדובר בכתב אישום חסר כל תשתית ראייתית, שהוגש תוך הפרה בוטה של התחייבות המדינה לערוך למרשי שימוע טרם הגשת כתב אישום. למרבה הצער, מתקבל הרושם כי הפרקליטות מאבדת את העשתונות ובחרה בצעד דורסני להגיש כתב אישום בהליך בזק, ללא כל בסיס ואחיזה במציאות וחרף גילו הצעיר של מרשי שהיה בן 14 בעת שלכאורה התרחש האירוע לפני כשנה וחצי.

"נראה כי הצעד שבחרה הפרקליטות נובע רק משום שאתמול קיבל בית המשפט את עמדתנו בערר שהגשנו וביטל את מעצר הבית בו היה נתון מרשי", הוסיף עו"ד הלוי.

עו"ד חי הבר המייצג את הנאשם השני הגיב "לאחר שבמשך חודש עונה נער צעיר בחקירות קשות של השב"כ בחשד לאירוע בדומא, הסתבר כי אין לו קשר למעשה וכל מה שמצאה הפרקליטות לייחס לו הוא מעורבות באירוע נטען של קטטה עם רועה צאן ערבי לפני כשנתיים.

''מצער שבגלל הפרופיל התקשורתי שהייתה לעצם חקירתו בפרשת הרצח בדומא שבסופה לא הובילה לכלום, חשה הפרקליטות צורך 'לחפש בנרות' אירוע שבו תוכל להגיש כנגדו כתב אישום. בכל מקרה מרשי כופר במיוחס לו, אין ולא היה לו כל קשר לכל אירוע שכזה", כך עו"ד הבר.