עזרא לנדרובר מכחיש הכל

צוות של ערוץ 10 הצליח לשוחח עם האיש לגביו נטען כי הטריד מאות תלמידי ישיבות תיכוניות ברחבי הארץ ושמע ממנו הכחשה גורפת

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , כ"ה בטבת תשע"ו

עוד התרחשות בפרשת עזרא לנדרובר: צוות של מגזין שישי בערוץ 10 הצליח לאתר את האיש לגביו נטען כי הטריד מאוד תלמידי ישיבות תיכוניות מכל רחבי הארץ.

בשבועות האחרונים גועשת הרשת סביב סיפורי "עזרא לנדרובר" מלפני כשני עשורים. מאות בוגרי ישיבות תיכוניות במחנה הדתי-לאומי הצטרפו לקבוצת פייסבוק שמנסה לאתרו, וגם למשטרה כבר הגיעו תלונות בעניין.

אלא שהוא מכחיש הכל. בשיחה עם ערוץ 10 הוא אמר שמדובר בסיפורים ישנים שלטענתו אין להם אחיזה במציאות. "שיגידו מה שהם רוצים. זו עלילה. אולי הם רוצים כסף או לנצל. יכולות להיות כל מיני סיבות בעולם", טען.

הוא גם תהה "למה הם מדברים על זה עכשיו? שיבואו בזמן ויגידו. עכשיו, אחרי כל כך הרבה שנים לבוא ולהגיד שהיה נגדי משהו? אני יודע שאני נקי שאין שום דבר ואני בא עם האמת שלי. אין להם שום הוכחות ואין להם שום דבר שמוכיח שבאמת היה משהו".

צחי פנטון, מנכ"ל ברקת איסוף מודיעין שאיתר גם הוא את האיש, סיפר לערוץ 7 באחרונה כי מעדויות שאסף עולה  דפוס פעולה קבוע של אותו "עזרא", שמספר הטלפון שלו היה בידי תלמידי ישיבות תיכוניות בכל רחבי הארץ. "כל מי שהיה רוצה להתרחק מהישיבה ולברוח היה מרים טלפון. 'עזרא לנדרובר' היה מגיע, אוסף את החבר'ה והיו נוסעים לכל יעד - מהגולן ועד סיני. זה כלל 'על האש', בירות, שתייה, שווארמות, ירי באקדח ונהיגה פרועה ללא רישיון".

פנטון מספר על עדויות קשות שנחשף להן ומדגיש כי למרות שניתן לחשוב שמדובר היה בניצול הדדי, בהחלט מדובר בחשד לניצול - "שילמת מחיר של הטרדה ושל סטייה".