חרפה, צביעות, בגידה

תגובות חריפות לתחקיר "עובדה" שבו נחשפות הדרכים בהן פועל איש שמאל קיצוני כדי למנוע מכירת קרקעות ליהודים, תוך שהוא מסכן חיי אדם.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ו בטבת תשע"ו

תגובות חריפות במחנה הלאומי לתחקיר שפורסם הערב (חמישי) בתוכנית ''עובדה'', ובו נחשפים פעילי שמאל קיצוני מסגירים למנגנוני הביטחון של הרשות הפלסטינית סוחרי קרקעות פלסטינים שמוכרים קרקעות ליהודים.

דינם של אותם פלסטינים הוא עינויים קשים במקרה הטוב ומוות במקרה הרע.

שר המדע אופיר אקוניס (הליכוד) אמר כי התחקיר הוא ״ביטוי נוסף להסלמה מסוכנת של השמאל הקיצוני. זוהי עוד הוכחה לתהליכי ההקצנה והפעילות האנטי ישראלית שמעמיקה בעמותות השמאל.

"הפעולות הללו, נגד ההתיישבות והמתיישבים, נגד צה״ל וכוחות הביטחון, הן לא למען 'זכויות אדם' - ההפך הוא הנכון. התחקיר חושף שבשם המאבק נגד ישראל ולמען הפלשתינים, ישנם בשמאל הסהרורי כאלה שמוכנים להקריב גם חיים של פלשתינים חפים מפשע", כך אקוניס.

סגן שר הביטחון , הרב אלי בן דהן (הבית היהודי), הביע זעזוע מהחומרים שנחשפו, "שוב הוכח שארגונים מסוימים לזכויות אדם בפועל רומסים זכויות אדם. אני קורא לרשויות החוק למצות עימם את חומרת הדין. אולי עכשיו נבין כמה חשוב חוק העמותות".

סגן יו"ר הכנסת ח״כ בצלאל סמוטריץ׳ (הבית היהודי) אמר כי "מה שראינו הערב זה אבדן דרך ערכי, בגידה במדינת ישראל ואף פגיעה בחיים בכסות מזוייפת של הגנה על זכויות אדם. התופעה הזו אינה המצאה של עזרא נאווי, למרבה הצער היא מאפיינת רבים מארגוני השמאל הקיצוני המסתירים אג'נדה פוליטית קיצונית בכסות של זכויות אדם.

"עזרא נאווי הוא פעיל שמאל אנרכיסט הפועל במשך שנים בדרכי פעולה שונות ואלימות כנגד אוכלוסיה ערבית ויהודית כאחת. העוולות של נאווי מוכרות לרשויות אבל משום מה, לא ננקטת אצבע", הוסיף סמוטריץ' וסיפר כי ''כבר לפני שנים ועוד בטרם נבחרתי לכנסת פניתי לשלטונות צה"ל בדרישה להרחקתו מהאזור בשל התסיסה והפרובוקציות שהוא גורם להן. לצערי דבר לא נעשה''.

לדברי סמוטריץ', בעימותים שהתפתחו לאורך השנים כתוצאה מפעולותיו של נאווי וחבריו לארגוני השמאל האשימו רשויות האכיפה תמיד את הצד היהודי, ''למרות שהוא מתגורר במקום בעוד שנאווי ושותפיו באו מבחוץ במטרה מובהקת להתסיס את השטח ולהבעירו. 

"חבל שמערכות האכיפה לא שמרו מעט מהנחישות שהן מפגינות מול נוער הגבעות כדי לסכל את מסוכנותו הרבה של נאווי לביטחון ולסדר הציבורי באזור''.

ח"כ סמוטריץ' הדגיש כי ''התחקיר החשוב של אילנה דיין חושף גם את הצביעות שמאחורי הטענות כנגד אמינות רכישות של יהודים באזור. במציאות שבה ערבי שמוכר קרקעות ליהודים מוצא להורג כל מוכר חייב להתכחש למכירה בשביל להציל את חייו. הניסיון להיתלות בתלונות השווא הללו ולהטיל דופי באמצעותן בהתיישבות הוא צביעות שקשה למצוא גדולה ממנה''.

ח"כ שולי מועלם רפאלי (הבית היהודי) אמרה בעקבות התחקיר כי "ארגוני השמאל הקיצוני יוצרים לעצמם את הדה-לגיטימציה ושלא יאשימו אף אחד".

לדבריה, ''הם לא פועלים למען הפלסטינים אלא חותרים תחת המדינה ובמסווה של הומניות פוגעים בערבים עצמם. התחקיר מוכיח עד כמה חשובה השקיפות בכל הנעשה בארגונים אלו ומהווה הוכחה נוספת מדוע חקיקה נגד ארגוני השמאל הקיצוני מוצדקת".

ראשי שדולת ארץ ישראל בכנסת, ח"כ יואב קיש וח"כ בצלאל סמוטריץ', מסרו כי "ארגוני השמאל הקיצוני חצו את גבולות החוק והמוסר גם יחד. השדולה תפעל לוודא שרשויות החוק והבטחון בישראל ימצו את הדין עד תום עם ארגונים אלה ועם חבריהם״.

במאי התוכנית "עובדה", עמרי אסנהיים, סיפר לתכנית הבוקר של קשת בערוץ 2 כי "החומרים הגיעו אלינו דרך גלעד אך ואבירם זאבי מארגון 'עד כאן', ארגון שהוקם לפני שלוש שנים בחשאיות כבדה, כשהמטרה שלהם היא לחדור לאותם ארגוני זכויות אדם".

אסנהיים ציין כי "הארגון של השניים לא נחשב לארגון קיצוני, והם רק אומרים 'לא הכל נקי וישר אצלם, ואנחנו רוצים לראות מה קורה שם בפנים באמת'. הם מצטרפים בתחילה להפגנות, נשתלים בתוכן, ואחרי זה נכנסים כמתנדבים שמגיעים לצמרת של אותם ארגונים. אחד מאותם פעילים מצליח ממש להיצמד לעזרא נאווי, איש צבעוני שעושה עבודה ברוכה של שנים למען הפלסטינים, אבל דרך אותן מצלמות נסתרות אנחנו מקבלים זווית נוספת על פועלו".

תגובת עזרא נאווי: "שידור הכתבה הוא חלק ממאמץ לחבל בפעולות שלי ושל חבריי לצד האוכלוסייה הפלסטינית בדרום הר חברון. לא אני טמנתי פח לסוחר הקרקעות. ההפך הוא הנכון".