הוצאות להורג בעזה
הוצאות להורג בעזהרויטרס

בשמאל הקיצוני זועמים על העיתונאית אילנה דיין לאחר ששידרה אמש (ה) את התחקיר נגד פעילי השמאל הפועלים בשטחי יו"ש.

בתחקיר הוצגו פעילים המגדירים עצמם כאנשי "זכויות אדם" כשבמקביל הם דואגים למסור פלסטינים, בעלי משפחות, לידיהם של אנשי הרשות הפלסטינית האכזריים שמענים אותם עד מוות. 

ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין שחשף עצמו כאיש שמאל בשנים האחרונות כתב  "עזרא נאווי לכלא ומהר...אבל לממהרים לחגוג, הנתונים הם שאין שום בסיס להשוואה בין אלימות שמוצאה בימין לזו שבשמאל. לרענון אביא רק חלק מהדוגמאות: ברוך גולדשטיין,יגאל עמיר, אשר וייזגן, עדן נתן זאדה, יעקב טייטל, רוצחי אבו חדיר, רוצח/י דומא, גור האמל, נחשון וולס".

יריב אופנהיימר, איש שלום עכשיו, "עם כל הצהלה בימין, עזרא נאווי אחד לא שווה מאות נערי גבעות, רבנים, ועשרות חשודים ברצח ותגי מחיר". בהמשך כתב אופנהיימר: "עזרא נאווי יש אחד. סמוטריצ'ים יש יותר". 

"יש אחד. אחד. ואני מגנה בכל פה. ומגנה את תעשיית הזיופים והכסף של המתנחלים שכל מטרתם לשחד פלסטינים ובכך לסכן את חייהם". 

גם עיתונאים מהשמאל הצטרפו לביקורת על התחקיר, "אז עכשיו יתחיל קמפיין נגד תעיוש ובצלם כי ראינו 2 פעילים עושים מעשים שלא יעשו, ללא הוכחה שזה מדיניות הארגון? וזה יכשיר את מפעל ההתנחלויות?כן?".

העיתונאית אבירמה גולן כתבה בפייסבוק "קשה לי להבין את אילנה דיין. בשביל סיפור על בנאדם אחד שכנראה איבד את זה, היא נתנה במה לקבוצה מבהילה של אנשים שהקימו לעצמם שב״כ פרטי (מי מממן להם? היא לא חשבה לשאול?) במטרה 'לחשוף' את 'ארגוני השמאל'. גרסת חסמב״ה של 'אם תרצו', שפועל בתחום הכי אפור של המערב הפרוע בשטחים.

ולא סתם נתנה להם במה. הפכה אותם לגיבורי תהילה. לא יכולה להבין אותה. אילנה אשה חכמה. משפטנית מלומדת. היא לא רואה מה היא עשתה הערב? לא יודעת מה גרוע יותר: אם יש לה מושג או לא".