שחקני הפועל תל אביב. חזרו לכבוש לאחר שלושה חודשים
שחקני הפועל תל אביב. חזרו לכבוש לאחר שלושה חודשים צילום: פלאש 90

תיאוריות רבות בספורט העולמי נכתבו על המוטביציה של השחקנים עת מגיע מאמן חדש לקבוצה תוך כדי העונה. פתאום השחקנים נותנים את כל כולם, והניצחון במשחקים הראשונים שלו מגיעים בקלות. 

אז אמנם אלי גוטמן לא מיועד לתפוס את עמדת המאמן הראשי בהפועל תל אביב, אבל כשהוא צופה בקבוצתו החדשה-ישנה אליה הוא חוזר לאחר קדנציית אימון של נבחרת הכדורגל של ישראל, ניצחו חניכיו החדשים את בני יהודה תל אביב בתוצאה 1:3 הערב (מוצאי שבת).

האדומים מתל אביב כובשים שלושה שערים לראשונה מזה זמן רב, כשסיבוב שלם, שלושה חודשים, לא כבשו אלה באצטדיונם הביתי, אצטדיון בלומפילד. מול הגנה חלשה להחריד של בני יהודה תל אביב, זה היה קל.

הגעתו של גוטמן כמנג'ר עשויה להיות סוף דרכו של גיא לוי כמאמן האדומים מתל אביב, כשזה אמר למקורביו כי לא יסכים לשמש כחותמת גומי בלבד לגוטמן, אך בסיום המשחק לאמצעי התקשורת אמר דברים אחרים לגמרי. 

"אני חושב שלהביא מנהל מקצועי זה דבר מכובד וזו ראייה אסטרטגית נכונה, אני חושב שאלי גוטמן ראוי לזה מעל ומעבר, הוא איש ספורט רציני. אני לא רואה בזה בעיה, גם אלי וגם אני הרבה זמן בכדורגל ואנחנו לא בכדורגל בגלל אגו, אלא בגלל אהבת המשחק והמקצוע עצמו", אמר לוי.

עוד אמר לוי, "אני לא רואה שום בעיה בשיתוף הפעולה איתו. אני חושב שאיש מקצוע כמו אלי יכול לעזור גם לי להתפתח. מהשיחות שערכתי עם אלי, הן היו נחמדות ונעימות מאוד. יש בסיס להבנה, אני מאמין שאלי רוצה שאני אמשיך ואם הוא רוצה שאני אמשיך, גם אני רוצה להמשיך. זה מועדון רציני ביותר, התחלנו סוג של תהליך פה".

כל שלושת השערים של האדומים נכבשו במהלך המחצית הראשונה, ובהפועל תל אביב מקווים כי זוהי הסנונית הראשונה בדרך לחזרה שלהם אל צמרת טבלת ליגת העל שבכדורגל. 

השער הראשון במשחק הערב הגיע אחרי 22 דקות כששגיב יחזקאל הגביה כדור ועומרי אלטמן, שנותר לא מכוסה, נגח מקרוב את הראשון של האדומים במשחק, והראשון שלהם באצטדיונם הביתי לאחר שלושה חודשים.

בדקה ה-38 בלם האדומים אדי גוטליב ניער בקלילות את סארי פלאח וכבש את השני של האדומים. חושבים שנגמר? ממש לא. לא עברו שבע דקות, ושחקני הפועל כבשו את השלישי, הפעם היה זה תורו של מבשל השער הראשון, שגיב יחזקאל. החלוץ חדר לרחבת בני יהודה וללא קושי הקפיץ בסטייל את הכדור מול שוער הכתומים דלה איינוגבה ושלח את הקבוצה לחגוג בחדר ההלבשה בהפסקת המחצית.

המחצית השניה הייתה הפוכה מזו הראשונה כשהאדומים מתל אביב חזרו להציג משחק נרפה וחלש, בעוד בני יהודה מנסה לצמק את התוצאה. בדקה ה-82 זה הצליח לה כשאלמוג בוזגלו הצליח לנגוח כדור אל רשת האדומים, אך זה היה מאוחר מדי עבור בני יהודה. בסיום, ניצחון להפועל תל אביב באצטדיונם הביתי לאחר שלושה חודשים ואחרי חמישה משחקי ליגה ללא ניצחון. שלוש נקודות יקרות וחשובות שיעזרו לה במאבקי התחתית.