היסטוריה בכפר סבא: ניצחון על בית"ר מאז 1998

הירושלמים רצו 3 נק' כדי להידבק לצמרת. העולה החדשה עם מאמן חדש הייתה חייבת את הנקודות כמו אוויר לנשימה. בסיום, 0:1 לכפר סבא

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ט בטבת תשע"ו

היסטוריה בכפר סבא: ניצחון על בית"ר מאז 1998-ערוץ 7
אוהדי בית"ר (ארכיון). הפסד לעולה החדשה. משבר?
צילום: פלאש 90

הפעם האחרונה בה הפועל כפר סבא ניצחה את בית"ר ירושלים באצטדיונה הביתי שבשרון, הייתה אי שם בשנת 1998. הייתה זו הפועל כפר סבא מוכשרת ביותר עם לא מעט שחקנים אלמונים שבהמשך עיטרו את מרבית סגלי קבוצות ליגת העל הבכירות ביותר. הייתה זו הפועל כפר סבא שבראשה עמד לא אחר מאשר אלי טביב, בעל הבית של בית"ר ירושלים כיום. 

עם מאמן חדש על הקווים ושחקנים שרצו להוכיח כי הם שווים הרכב, ובעיקר הודות להמשך היכולת החלשה של השחקנים הביתי"רים, כפר סבא זכתה במלוא הנקודות כשניצחה הערב (ראשון) בתוצאה 0:1 את הקבוצה מירושלים. 

הירוקים מהשרון היו טובים מהירושלמים האנמים, כשאלה הגיעו ללא מעט מצבי הבקעה בפתיחת המשחק. דווקא כשנראה היה שהירושלמים משתלטים על המשחק ונכנסו לקצב טוב, אדישות וחולמנות בהגנת הבית"רים בדקה ה-39 סיפקה לכפר סבא את השער היחידי במשחק, שבא מרגליו של רן יצחק המצויין. 

מנגד, בית"ר לא הצליחה כמעט ולהגיע למצבי הבקעה מסוכנים ליד שערו של אוהד כהן הוותיק, להוציא החמצה ענקית של גבאי ממש עם סיום המשחק. נראה שהירושלמים לקראת משבר גדול, לפחות בצד המקצועי. 

גם יתרון מספרי של האורחים מירושלים החל מהדקה ה-50, לא עזרה להם בכדי להשוות את התוצאה או להפוך אותה, ושלח את הירוקים בסיום לנשום מעט אוויר שכה היו צריכים שם בכדי שלא להיגרר למאבקי תחתית. שרון מימר, מאמן כפר סבא עם פתיחה חלומית לפעם הראשונה בה הוא מאמן ראשי בקבוצה בליגה הבכירה.

ביום רביעי תשחק בית"ר מול מכבי חיפה במסגרת גביע המדינה שבכדורגל. האם הירושלמים יצליחו לשים את ההפסד הערב מאחוריהם, או שזהו למעשה רמז לעתיד לבוא?

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il