איילת שקד
איילת שקדמרים אלסטר, פלאש 90

שרת המשפטים הבהירה היום (שני) כי התנגדותה לחוק להסדרת שוק השכירות של חברי הכנסת רועי פולקמן (כולנו) וסתיו שפיר (מחנ"צ) עומדת בעינה.

"יש חברי כנסת שמובילים שורת חוקים שאמורים לטפל בנושא השכירות – שכירות הוגנת. מטרתם טובה והם רוצים להיטיב עם השוק אבל כמו שזה היום נראה שרצו לברך ויצאו מקללים. באירופה זה הוביל לעליית מחירים", אמרה שקד.

שקד הוסיפה, "בנוגע לרעיון להקמת רשם שכירויות ארצי – אני לא אסכים על זה – הממשלה ואני בתוכה עובדים כל הזמן לפשט ביורוקרטיה ורגלוציה ואנחנו לא רוצים להקים עכשיו עוד הליכים כאלה שרק יסרבלו ויהוו מנגנונים רגולטוריים".

לדבריה, "אנחנו בודקים אפשרות שכל רשות מקומית אם תהיה מעוניינת תוכל להקים מרשם כזה אצלה. לא אתן להעביר חוק רק כדי להעביר חוק".

ח"כ שפיר השיבה למתקפה, "השרה שקד מפגינה ניתוק מהמצב בשוק השכירות הישראלי וחוסר בקיאות בחקיקה הבינלאומית בנושא. אני וח"כ פולקמן כבר הגענו להסכמות מול משרד האוצר והמשפטים לגבי חוק השכירות, שלא כרוך בפיקוח אלא בתמרוץ בעלי הבית לחוזי שכירות הוגנים בתמורה להטבות במס שבח. אבל שקד מתנהלת כרדופת שד וחוזרת על אותן ססמאות, ובסרבנותה מפקירה 2 מיליון שוכרים בישראל שאין להם הגנה מינימלית על מהמדינה".

"אני מציעה לשרה שקד להצטרף אלי לביקור בדירה שכורה ולהקדיש כמה דקות מזמנה כדי לשמוע על מצוקותיהם של מאות אלפי שוכרים צעירים ליד המכללה בתל חי, ליד מכללת ספיר בשדרות, בבאר שבע ובתל אביב - ולהבין כמה כסף הם נאלצים לשפוך על הדירות השכורות שלהם, מתי הם נדרשים לצאת למסע המייגע של חיפוש דירה חדשה ובמה זה כרוך להחליף שכונה פעם בשנה כשיש לך שני ילדים בגן. שוק השכירות בישראל הוא שוק פרוץ וכאוטי, ובשום פנים ואופן לא חופשי", הוסיפה.