בשר טריפה במסעדה "כשרה"?

מסעדת 'קינובו' מציגה ללקוחות מצג לפיו המסעדה כשרה למרות היעדר תעודה. ברבנות מזהירים: במקום נמכר בשר טרף. המסעדה בתגובה: בודקים.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ב' בשבט תשע"ו

הרבנות הראשית מזהירה כי רשת מזון מהיר חדשה שמוכרת שיפודים ב-10 שקלים ,מאכילה בבשר טרף את תושבי אשדוד ומתכוונת לפתוח סניפים נוספים ברחבי הארץ.

ממידע שהתקבל במשרדי היחידה הארצית לאכיפת חוק איסור הונאה בכשרות עולה כי מסעדת "קינובו" המתעתדת לפתוח סניפים במתכונת אסיאתית בכל רחבי הארץ פתחה לאחרונה סניף במתחם "ביג פאשן" באשדוד.

הרשת מציעה לציבור הרחב מנות סושי, שיפודים, מיני בורגרים ועוד במחיר מוזל של של 10 ש''ח למנה כאשר לדברי אנשי המקום המסעדה פועלת ללא תעודת הכשר רק בשל העובדה שהיא פתוחה בשבת אך יחד עם זאת מוסיפים בעל פה כי המוצרים במסעדה כשרים ללא חשש.

במסגרת פעילות מודיעינית של חוקרי היחידה הארצית נמצא כי המסעדה נוהגת לרכוש בשר ממשווק טריפות השוכן בטירה.

"כל מי שסועד במקום וחושב שהמוצרים בסך הכל כשרים והבעיה היא רק היעדר תעודת כשרות, מוכשל באופן חמור ביותר", מזהירים ברבנות.

אגף הכשרות הארצי מבקש לחזור ולהתריע בפני ציבור הצרכנים דורש הכשרות בארץ, שלא לצרוך מזון אלא במקומות מושגחים הנושאים תעודת הכשר בתוקף מטעם הרבנות המקומית המוסמכת.

ממסעדת ''קינובו'' נמסר בתגובה: ''למסעדת קינובו מגיע בשר מכמה משווקים, רובם יהודים עם תעודת כשרות.

המסעדה פתוחה בשבת, ולכן ממילא אין בה תעודת כשרות, וכך אנחנו גם מציגים זאת ללקוחותינו. ישנו משווק אחד ממוצא ערבי שהציג בפנינו כי הוא קונה את הסחורה ממשחטות כשרות, ולפיכך לא עלה בדעתנו שמדובר אולי בבשר שאינו כשר. 

לאור השיחה שקיבלנו בעניין היום מכתב ערוץ 7, נבצע בדיקה מיידית בעניין ונדאג לוודא שכל הבשר שמגיע למסעדתנו אכן יהיה כשר. תודה שהארתם את עינינו".