יולי אדלשטיין
יולי אדלשטיין צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, ימריא מחר בבוקר (חמישי) לברלין ורומא שם יערוך פגישות מדיניות בנוגע לבעיות הישראליות מול ההקצנה האירופית.

אדלשטיין ייפגש בברלין עם נשיא הפרלמנט האירופי, מרטין שולץ וידון עימו בסוגיית סימון מוצרים מיהודה ושומרון ורמת הגולן וכן בנושא מימון עמותות בישראל בתמיכת מדינות זרות והאיחוד האירופי. השניים גם יעסקו בנוגע לתערוכת הקריקטורות האנטישמית של איראן.

בפגישה, יביע את דאגתו מכך שעל-אף שסוכם בעבר על חבילת הסכמים בילטרליים שייחתמו בין ישראל לאיחוד האירופאי, הנושא מתעכב וזאת מכיוון שהיחסים בין הצדדים נבחנים רק מנקודת המבט של התהליך הישראלי-פלסטיני.

בנוסף, ידגיש יו"ר הכנסת בפני שולץ את רצונו לקדם יוזמה לשת"פ אזורי של הכנסת עם מדינות ערב בשורה של פרוייקטים.

בתחילת השבוע הבא ייפגש יו"ר הכנסת ברומא עם יו"ר הפרלמנט האיטלקי, לאורה בולדריני. בפגישה יבהיר אדלשטיין כי בישראל זועמים על כך שנשיא איראן חסן רוחאני אמור לבקר במדינה - במקביל לציון יום השואה הבינלאומי.

אדלשטיין יבקש ממקבילתו לדרוש מרוחאני להתנער פומבית מהכחשת השואה ומאיומיו באשר להשמדתה של ישראל ולחזור בו מכוונתו לקיים את תערוכת הקריקטורות האנטישמית עליה החליט המשטר האיראני.

בנוסף, ידונו השניים על קידום המאבק באנטישמיות, אבטחת הקהילות היהודיות באיטליה ועל נכונות ישראל לשיתוף פעולה והחלפת מידע בתחום ההגירה.

ביום ראשון הערב ישתתף אדלשטיין באירוע לציון שבוע היהדות בבית הכנסת הגדול ברומא. באירוע ייקח חלק האפיפיור פרנציסקוס שגם עימו יוועד יו"ר הכנסת.