הצעה: להוציא את שוברים שתיקה מחוץ לחוק

המאבק בארגוני השמאל הקיצוני עולה מדרגה: ח"כ שולי מועלם רפאלי הגישה הצעה להגדרת ארגון שוברים שתיקה כהתארגנות בלתי מותרת.

חזקי ברוך , ג' בשבט תשע"ו

ח"כ שולי מועלם
ח"כ שולי מועלם
צילום: פלאש 90

יו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם רפאלי הגישה היום (רביעי) הצעת חוק להוצאת ארגון שוברים שתיקה אל מחוץ לחוק.

בדברי ההסבר נכתב כי ארגון שוברים שתיקה הוא "ארגון חתרני הפועל לשנות את מדיניותה של ישראל שלא במסגרת כללי המשחק המקובלים במדינה בעלת שלטון דמוקרטי, תוך הפעלת לחץ בינלאומי שפוגע במדינת ישראל."

כמו כן, ציינה מועלם-רפאלי כי פעילות ה-BDS להחרמת ישראל זוכה לסיוע משמעותי מצד 'שוברים שתיקה'.

"שוברים שתיקה עוסק באופן אקטיבי בהסתה נגד ישראל ומשמש כזרוע של ממש בפעילות ה BDS. ניתן לראות זאת גם בהפגנות שסוקרו לאחרונה בכלי התקשורת בה פעילי הארגון תוקפים פיזית ומילולית את חיילי צה"ל בזמן פעילותם ברחבי יהודה ושומרון".

היא ציינה כי "הארגון מתיימר להציג עצמו כגוף לגיטימי, המעלה לתודעה הישראלית את הפגמים בהתנהלותו של צבא הגנה לישראל כלפי ערביי יהודה ושומרון. בפועל אינו מרכז את פעילותו אל מול צה"ל ורשויות החוק, כפי שהתבקש פעמים רבות על ידי בכירים בצה"ל. שוברים שתיקה סירבו למסור את העדויות לצה"ל ובחרו דווקא להעבירם לגורמים בינלאומיים, תוך הצגת מציאות שקרית בה חיילי צה"ל ומאות אלפי תושבי יהודה ושומרון מוצגים כפושעים".

בדברי ההסבר להצעת החוק הובאו גם הדרישות מצד צה"ל לקבל לידיו את העדויות שנצברו, אולם בשוברים שתיקה בחרו שלא לעשות זאת ולמסור את המידע לגופים בינלאומיים.

ח"כ שולי מועלם רפאלי הבהירה הערב כי "שוברים שתיקה הוא ארגון חתרני שפוגע במדינת ישראל ומוציא את דיבתה בעולם. אילו היה באג'נדה שלהם לתקן בעיות אמתיות בהתנהלות של צה"ל, היו עושים זאת בצינורות המקובלים במקום לפרסם שקרים ברחבי העולם. אני בטוחה שכל חברי הכנסת שמבינים את האיום של ה BDS  יצטרפו להצעת החוק, כולל חברי המחנה הציוני".