מאסר בפועל למנהל חברת תיירות שהורשע בגניבה

יעקוב בולוס, מנכ"ל חברת בולוס תיירות, הורשע בגניבה ובעבירות דיווח לפי חוק ניירות ערך. מנהל החברה האם נידון לעבודות שירות.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , ד' בשבט תשע"ו

מאסר בפועל למנהל חברת תיירות שהורשע בגניבה-ערוץ 7
כלא שיטה
צילום: פלאש 90

סגן נשיאת בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט בדימוס ד"ר עודד מודריק, גזר עונש של 21 חודשי מאסר בפועל וקנס בסך מיליון שקל ליעקוב בולוס, מנכ"ל חברת בולוס תיירות.

בולוס הורשע בעבירות של גניבה בידי מנהל, רישום כוזב במסמכי תאגיד, שימוש במסמך מזויף ועבירות דיווח לפי חוק ניירות ערך.

על עזמה נששיבי, מנכ"ל בחברת בולוס גד, שהורשע בעבירות דיווח לפי חוק ניירות ערך, גזר בית המשפט 6 חודשי עבודות שירות וקנס בסך מיליון שקל. 

כתב האישום כולל שתי פרשות הנוגעות להפעלתה של ספינת הימורים בידי שתי החברות, בולוס גד ובולוס תיירות, הנסחרות שתיהן בבורסה.

במסגרת הפרשה הראשונה ביצעו החברות מחדלים מהותיים בפרסום הודעות לבורסה בעניין הפעלת הספינה, לאחר שבעקבות פרוץ האינתיפאדה השניה הפכה הפעלת הספינה להפסדית, החברה הפסיקה את ההפעלה ונכנסה לבוררות בינלאומית בנושא.

במסגרת הפרשה השניה גנב אביו המנוח של יעקוב בולוס, איברהים בולוס, 4.7 מיליון דולר שהיו בקופת אוניית ההימורים. יעקוב שהיה תדיר על האוניה ושהיה ממונה על הכספים שהחברה הרוויחה מן ההימורים, היה מודע למזימת הגניבה ואפשר את ביצועה. הוא אף השתתף בניסיון להסתיר את דבר הגניבה באמצעות זיוף מסמך.