"בעבר טבחו בנו, היום אנחנו מכים באויבינו"

נתניהו כתב אות בספר תורה של "יד לבנים" לזכר חללי צה"ל. "רק מי שבתוך משפחת שכול באמת מבין את עוצמת הכאב".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ד' בשבט תשע"ו

נתניהו כותב אות בספר התורה
נתניהו כותב אות בספר התורה
צילום: קובי גדעון, לע''מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף היום (חמישי) בטקס כתיבת אותיות אחרונות בספר תורה לזכר חללי מערכות ישראל.

זהו אירוע המשך לטקס קבלת 73 ספרי תורה לזכר חללי מערכות ישראל שהתקיים באוגוסט האחרון ברחבת הכותל. הספרים הוכנסו בערים השונות ברחבי הארץ.

כעת הביאו נציגי היחידה להנצחת החייל ונציגי ארגון יד לבנים את אחד מספרי התורה לראש הממשלה נתניהו שעל מנת שיכתוב בו את האותיות האחרונות.

"אני שמח להיות אתכם כאן, אני מאוד מתרגש", הודה נתניהו. ''החתימה הזאת על ספר התורה הזה שעבורנו מבטא את קדושת החיים, את הכאב הגדול שאנחנו חשים על אובדן הבנים והבנות שלנו. אבל זה מחיר החיים שלנו וזה השוני הגדול בתולדות עמנו. לפני שהקמנו את המדינה, היינו כמו עלה נידף ברוח, טבחו בנו והרגו בנו בלי חשבון; והיום, אנחנו יכולים להכות באויבינו ולהדוף את כוונות ההשמדה שלהם.

"לצערי, זה כרוך במחיר מאוד כבד, מאוד. אתם מכירים אותו. את מכירה אותו, מרים (פרץ, ח"ע), אני מכיר אותו, ההורים מכירים. זה מחיר נורא, אבל זה מחיר החיים. אני חושב שרק מי שבתוך המשפחה הזאת באמת מבין את עוצמת הכאב, אבל גם את כוח החיים", הוסיף ראש הממשלה.

באירוע השתתפו גם יו"ר ארגון יד לבנים אלי בן שם, הרב הראשי לצה"ל תת אלוף הרב רפי פרץ, נציגי המשפחות השכולות והתורם להקדשת ספרי התורה לזכר חללי צה"ל לורנט עמרם.