"זכות גדולה לשרת בבירתנו הנצחית''

ירושלים הצדיעה לאלפי מתנדבי השירות הלאומי בעיר. השר אריאל: "אתם העתיד של המדינה".

אלירן אהרון , ד' בשבט תשע"ו

במרכז ז'ראר בכר בירושלים נערך היום (חמישי) אירוע הוקרה למתנדבות ומתנדבי השירות הלאומי-אזרחי בבירה.

בין המשתתפים באירוע- שר החקלאות אורי אריאל, המשנה לראש העיר דב קלמנוביץ וראש מנהלת השירות הלאומי-אזרחי שר שלום ג'רבי. 

"השירות הלאומי הוא חשוב לחברה ולכן בתקופה האחרונה הצלחנו לשפר את התנאים למתנדבי ומתנדבות השירות הלאומי כי זה מגיע לכם", אמר השר אריאל, "החל מתחילת שנת 2016, אחרי דיונים ארוכים עם משרד האוצר, הצלחנו להסדיר נסיעה חינם בתחבורה הציבורית לכל הארץ לכל המתנדבות והמתנדבים''.

הוא הבטיח כי הממשלה תמשיך לסייע ולקדם את השירות הלאומי. "אתם העתיד של המדינה, אני מאחל לכולנו להמשיך ולהתברך במתנדבים ומתנדבות שכמותכם, ובעזרת ה׳ בעוד כמה שנים נכפיל את כמות המתנדבים ונרחיב את השירות לקהלים ומגזרים נוספים".

דב קלמנוביץ׳, המשנה לראש העיר ירושלים אשר פעל להענקת כרטיס ״ירושלמי״ בחינם לכל מתנדבי השירות הלאומי בעיר, אמר ״אני שמח שהצלחנו להביא למתנדבות ומתנדבי השירות הלאומי בירושלים בשורה אמיתית, שתסייע להם מבחינה כלכלית ובתוך כך תחבר אותם לעיר ותעניק להם אפשרות לחשיפה לכל מה שירושלים יודעת להציע לתושביה ולמבקריה״.

שר שלום ג׳רבי הודה לקלמנוביץ' על היוזמה לקיים את אירוע ההוקרה. "למעלה מאלפיים מתנדבים ומתנדבות בשירות הלאומי-אזרחי, המגיעים מכלל עמותות השירות הלאומי ומכלל המגזרים בחברה הישראלית, משרתים כיום בירושלים. 

"נמצאים כאן בנים ובנות המתגוררים בכל רחבי הארץ, כל בן ובת מרקע שונה ועם סיפור חיים שונה. לכולכם דבר אחד משותף - הרצון לתרום לחברה, לישראל ולבירתה ירושלים", הוסיף ראש מנהלת השירות הלאומי. "זכות גדולה לשרת בבירתנו הנצחית, לתרום לבניינה הרוחני והגשמי ולחזק את ביטחונה, רווחתה ושלומה של העיר המפעמת בלב העם היהודי כבר אלפי שנים".