התפרקות: קליבלנד ובלאט הובסו 132:98

בלאט וקליבלנד חשבו שהם יכולים לאלופה מגולדן סטייט, אך זו הציגה משחק מושלם והנחילה לבלאט ולשחקניו תבוסה כואבת. קרי קלע 35 נקודות

נרי וייס - ערוץ 7 , ט' בשבט תשע"ו

התפרקות: קליבלנד ובלאט הובסו 132:98-ערוץ 7
לברון. תבוסה כואבת
צילום: רויטרס

אלופה בצדק. כל הנתונים הצביעו על הזדמנות חד פעמית של קליבלנד קאבלירס, קבוצתו של המאמן הישראלי דייויד בלאט, לנצח את האלופה מגולדן סטייט במשחק שהתקיים הלילה (בין שני לשלישי) ביניהן באולמם הביתי של הקאבס.  

בעוד שהאלופה הגיעה למשחק מול סגניתה אחרי שני הפסדים בשלושה משחקים וביכולת ירודה מעט, קבוצתו של בלאט הגיעה במומנטום אדיר וכשהיא מחזיקה במאזן בית של הפסד אחד בלבד ב-16 משחקים העונה נראה היה כי הניצחון של בלאט ושחקניו על האלופה מובטח. אז זהו שלא.

המפגש השני העונה בין האלופה לסגניתה נגמר הרבה לפני שהתחיל. הווריורס הציגו משחק מושלם הלילה ולבלאט וקליבלנד כולה לא הייתה תשובה ממול. זה נגמר עם תבוסה כואבת במיוחד, 132:98 לאלופה מגולדן סטייט. סטף קרי, כוכבה של גולדן סטייט סיים את המשחק עם 35 נקודות כשלא שותף כלל במהלך הרבע האחרון. 

אם במשחק הקודם ביניהן העונה, לפני שלושה שבועות, קליבלנד עוד נתנה פייט ונשארה צמודה לאלופה לכל אורך המשחק, הלילה היא לא הייתה קרובה אליהם ולו לרגע אחד. 

האלופים מגולדן סטייט ברחו לקאבס כבר מההתחלה כשהובילו 12:2, ולמרות ניסיון חזרה של שחקניו של בלאט למשחק, סטף קרי וחבריו לא הביטו לאחור ואת הרבע הראשון סיימו כשהם מובילים בתוצאה 34:21.

ההגנה של בלאט התפרקה כבר ברבע השני לחלוטין, כששחקני קליבלנד איפשרו לשחקני האלופה לעשות ככל העולה על רוחם בהתקפה. דריימונד גרין, אנדרה איגודאלה, וכמובן סטף קרי סיפקו מהלכים יפים בדרך ליתרון ענק במחצית, 70:44.

הקאבס שעוד קיוו לחזור למשחק במהלך המחצית השניה התבדו כבר לאחר שתי דקות מפתיחת הרבע השלישי כשג'יי-אר סמית', השחקן היחיד שעוד ניסה לעשות משהו בקליבלנד, הורחק לאחר שריקה שערורייתית.

ללא סמית', הפער הלך ותפח וכבר הגיע ל-43 נקודות. האוהדים הביתיים לא ידעו את נפשם מרוב בושה. זה נגמר עם תבוסה משפילה וכואבת, 132:98 לאלופה. אם אלו פערי הרמות בין שתי הקבוצות הטובות בליגת ה-NBA, גולדן סטייט יכולה להיות מרוצה בדרך לאליפות נוספת.

את רשימת הקלעים של בלאט הוביל לברון ג'יימס עם 16 נקודות, סמית' סיים עם 14, אירווינג קלע רק שמונה נקודות וקווין לאב קלע 3 נקודות בלבד. הפסד בית שני לקליבלנד העונה, הפסד אותו ירצו לשכוח שם כמה שיותר מהר. 

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il