הסיפור הוא בעצם כמעט ביוגרפיה. אביה של הסופרת, הרב מנחם פרומן ז"ל
הסיפור הוא בעצם כמעט ביוגרפיה. אביה של הסופרת, הרב מנחם פרומן ז"ל צילום: פלאש 90

שיבי פרומן, בעלה של מיכל שנפצעה אתמול (שני) באורח בינוני בפיגוע בתקוע ובנו של הרב מנחם פרומן זצ''ל, משוכנע שגם היום על רקע גל הטרור הערבי, אביו לא היה משנה את משנתו וממשיך להאמין בדו קיום בין יהודים לערבים.

"תקוע ידעה כמו כולם מכות קשות, היא תמיד חטפה את המכות שלה, לאורך כל השנים המציאות של הטרור לא פסחה גם עלינו. אבל הרעיון של הידברות נולד מתוך מציאות מדממת. אבא דגל בשלום מתוך עמידה עיקשת וזה נכון גם היום כשזה פגע בנו קרוב", אומר שיבי פרומן לערוץ 7.

הוא מספר על מצבה של רעייתו מיכל. "בחודש הבא זה בדיוק שלוש שנים לפטירתו ואני משוכנע שגם היום הוא היה קופץ ומוחה כפיים ואומר תודה רבה. כי באמת קיבלתי את מיכל ועוברה במתנה. מיכל משתפרת מתלוצצת ואני מקווה שעד סוף היום אפילו נריב, יקח לה עוד כמה ימים להתאושש. בנס זה פגע בעצם ליד הצוואר וברוך ה' שגם העובר בסדר".

פרומן כמו אביו משתדל לראות באופטימיות את המציאות הקשה, "רק ערב לפני כן היינו עסוקים בכאב על הרוע הנורא שהיה בעתניאל, אישה נרצחה לא רחוק מאיתנו. הפעם זה פגע בנו, קרוב מאוד. אבא שלי היה חסיד של מחיאות כפיים, יד שמאל שמכה חזק, ויד ימין שמושטת לשלום, בזה הוא האמין".