מפגני תמיכה בטרור ורעולי פנים בהר הבית

ביום שישי האחרון נצפו בהר הבית רעולי פנים, דגלי אש"ף ומפגני הסתה ותמיכה במחבלים. התנועה האיסלאמית ממשיכה "עסקים כרגיל".

שמעון כהן - ערוץ 7 , י"ד בשבט תשע"ו

הר הבית
הר הבית
צילום: סלימאן חאדר, פלאש 90

רעולי פנים, דגלי אש"ף, הפגנות הסתה, כרוזי תמיכה ושלטי ענק הנושאים את דמויות המחבלים שוב נצפו בהר הבית ביום שישי האחרון, כך מדווח מטה ארגוני המקדש.

המטה מציג תצלומים מכלי התקשורת המוסלמיים ובהם של המון מוסלמי שנחשפו להסתה לטרור בסוף השבוע בהר הבית. במקום נישאו הפגנות ונאומי הסתה נגד ישראל והיהודים, ליד רעולי פנים שתלו שלט ענק עם דמויותיהם של מחבלים על שערי רחבת כיפת הסלע, ולצידם צעדות שכללו קריאות יחד עם שלטי תמיכה באסיר ערבי ששובת רעב.במטה ארגוני המקדש מזהירים מפני מה שהם מגדירים כ"הסלחנות להסתה החוזרת בהר הבית". לדבריהם "למרור שהטרור עדיין מכה בארץ, נדמה כאילו המשטרה כבר שכחה שזרעי הפורענות נזרעו תחת אפה במשך חודשים ארוכים של הסתה מצד ראשי התנא"ס (התנועה האיסלמית הצפונית)".

עוד מציינים שם כי "אפילו האוטובוסים המובילים את פעילי התנאס ממשיכים לפעול, והם מביאים להר הבית את המון המוסתים של ראאד סאלח. כאילו לא הוצאה התנועה אל מחוץ לחוק בחתימותיו של שר הבטחון בוגי יעלון. גם הימצאותם של כרוזי ההסתה ושלטי התמיכה בטרור בתוך מתחם הר הבית, מוכיחה יותר מכל כי אין אמת בפי המשטרה הטוענת לשיוויון ואי אפליה בבדיקת הנכנסים להר הבית. מסתבר שמוסלמים מורשים להיכנס להר ללא בדיקה, למרות שרבים מהם החדירו למקום לא רק כרוזים ושלטים, אלא זיקוקי ירי ובקבוקי תבערה".

במטה מחריפים את דבריהם ומבקרים את התנהלות המשטרה תחת אחריותו של השר ארדן. "שבעה חודשים לאחר מינויו של השר גלעד ארדן לשר לבטחון הפנים, דומה שהר הבית שב למתכונת הטרור מימי אהרונוביץ'. יהודים מוגבלים במקום כפי שלא היו מוגבלים מעולם, אבל הטרור חוגג חופשי במקום המקדש שלנו".