בסכנין מגיבים לטענות: שכחתם שמדובר בכדורגל

אחרי האיום של הירושלמים כי אם יענשו לא יופיעו יותר למשחקים בליגת העל, וההטחות שלהם על סכנין. כעת תור הקבוצה מהמגזר הערבי להשיב

נרי וייס , י' בשבט תשע"ו

שחקני סכנין
שחקני סכנין
צילום: פלאש 90

האירועים האלימים ממשחק הכדורגל בין בית"ר ירושלים לבני סכנין ממשיכים להכות גלים ולעורר תגובות. אחרי תגובת המועדון הירושלמי על העמדתם לדין, כעת תורה של הקבוצה מסכנין להתלונן על החמרת הענישה עוד בטרם נקבעה זו. 

לטענת המועדון הערבי, עצם הדיבור על האירועים האלימים ועל ההתנהגות שהייתה במהלך המשחק, לפני ואחרי, היא כבר חוטאת למטרה. לדברי המועדון הערבי, ההתעסקות בכך היא שגורמת לכולם לשכוח כי מדובר בסך הכל במשחקי כדורגל. 

בהודעה שהוציאו היום בסכנין נכתבה ביקורת על המועדון הבית"רי ועל טענותיהם כי אוהדי סכנין הם אלה שהסיתו והתנהגו בצורה מבישה ובזויה. "בלב ההודעה, רוחות המלחמה נושפות ומתחבטות בעיוורון לב ועיניים. לרגע חטוף נשתכחה מעיני הקורא שמדובר במפגשים של כדורגל", נכתב בהודעת המועדון מסכנין.

לדברי המועדון, המועדון הירושלמי עושה דמגוגיה וכאילו מטיף לפטריוטיות בכדי להשיל מעצמם את האחריות למעשי אוהדיהם. "אסור לגנוב את דעת הקהל בהטפות פטריוטיות של סרק. טול קורה מבין עיניך ושמור את תוכחתך ואל תשמיענה לאחרים", הטיחו בבית"רים.

את הסברם להתנהגות אוהדיהם במשחק הסבירו כי "אוהדי בני סכנין מעולם לא קראו "מוות ליהודים" ולא הדהדה ביציע שלהם קריאה כמו "שתישרף לכם העיר" ולא חיללו כתבי קודש ולא פגעו בנביאי דתות ואומות ולא שמחו לאסונות ופורענות של אזרחים חפים מפשע ושגורות בפיותיהם הגויות", כתבו כאילו בהתייחסות לקריאותיהם של אוהדי בית"ר. "בני סכנין מכבדת ותמשיך לכבד את סמלי המדינה גם אם נופלת מחלוקת על תוכן חלק מהסמלים. כל הפוסל במומו פוסל. הסיטואציה שבה אוהדי בני סכנין יעמדו ויכבדו את ההמנון כאשר מולם עומדים אלפי אוהדים שקוראים "מוות לערבים", שיישרף לכם הכפר" ו"מוחמד מת, זאת סיטואציה אבסורדית ואיננה מתכונת נורמלית "לשפוט" בהגינות את אוהדי סכנין".

לטענת המועדון הערבי ביזוי ההמנון במשחק בין השתיים אינה מלמדת על דבר מאחר שבמשחק גביע המדינה עמדו האוהדים וכיבדו את ההמנון גם אם לא שרו אותו. "התמונה של 40,000 אוהדים שעמדו וכיבדו את ההמנון במשחק הזכייה בגביע המדינה היא התמונה האמיתית".

לסיכום כתבו בהודעתם, כי הם מוכנים "לכל הצעה אשר תביא לפתיחת מסלול חיובי עם בית"ר ירושלים ואשר יביא להעצמת העשייה למען חברה שמחה ואווירת כדורגל מעודדת".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il