חבר קונגרס נגד שגריר ארה"ב בישראל

המחוקק פיטר רוסקאם פנה אל מזכיר המדינה האמריקני וקרא לו להתנער מדבריו של דן שפירו לפיהם ישראל נוקטת בסטנדרט כפול כלפי הפלסטינים

ערוץ 7 , י' בשבט תשע"ו

סוגיה משפטית. שפירו
סוגיה משפטית. שפירו
צילום: שלומי דעי

ביקורת מבית על השגריר האמריקני בישראל. חבר הקונגרס האמריקני פיטר רוסקאם, שלח מכתב מחאה למזכיר המדינה ג'ון קרי ובו הוא קורא להתנער מדבריו של דן שפירו, שטען כי ישראל נוקטת בסטנדרט כפול באכיפת החוק נגד הפלסטינים ביהודה ושומרון.

רוסקאם כתב לקרי שמדובר ב"הערות מטרידות שלא רק שאינן משקפות את המציאות אלא משחקות לידי מי שמעוניינים לעשות דה-לגיטמציה למדינת ישראל".

לדבריו, השגריר היה חסר רגישות כשאמר את דבריו באותו יום בו הובאה למנוחות דפנה מאיר הי"ד שנרצחה בעותניאל וביום בו בוצע פיגוע דקירה בתקוע. "הוא נזף בישראל אל מול פני העולם כולו, בזמן שהמנהיגים הפלסטינים משבחים בחוסר בושה את הרוצחים".

"מה שעשה שפירו הוא לנהוג באופן מופרז ובלתי מידתי כלפי ישראל ולהטיל עליה את האשמה לקיפאון בתהליך השלום. מדובר בהסחת דעת מהדבר החשוב ביותר - הוקעת מתקפות הטרור של הפלסטינים שמערימות קשיים על הרצון לשלום", אמר רוסקאם.

"עכשיו יותר מתמיד, ארצות הברית חייבת באופן חד משמעי לעמוד לצידה של ישראל, בעלת הברית החזקה ביותר שלנו במזרח התיכון. הדברים המטרידים של השגריר שפירו אינם מועילים ואינם נכונים.  אני ממליץ לך להתנער מהם ולהצהיר על התמיכה הבלתי מתפשרת שלנו בישראל", כתב חבר הקונגרס למזכיר המדינה.