35 בוגרים בתכנית על שם עמנואל מורנו

35 בוגרים בתכנית עמנואל, על שם סא"ל עמנואל מורנו, של המדור לזרועות הביטחון באוניברסיטת בר-אילן

אביעד אבן חן , י"ב בשבט תשע"ו

35 בוגרים בתכנית על שם עמנואל מורנו-ערוץ 7
התוכנית ע"ש מורנו
צילום: בר אילן

35 בוגרים השתתפו בטקס חלוקת תואר שני בתכנית "עמנואל", על שם סא"ל עמנואל מורנו הי"ד.

בוגרי התכנית המיועדת בעיקר לאנשי זרועות הביטחון, סיימו תואר שני בלימודי המזרח התיכון.

לצד בוגרי התכנית ובני משפחותיהם השתתפו בטקס בני משפחתו של עמנואל ז"ל, הוריו, אילן וסילביה ואחיו, הרב שמואל מורנו. מטעם אוניברסיטת בר-אילן השתתפו בכירי האוניברסיטה: פרופ' אמנון אלבק, סגן הרקטור, פרופ' שמואל סנדלר, ראש מערך המכללות והמכינות, ד"ר יוסי מן, ראש המחלקה ללימודי המזרח התיכון והראש האקדמי של התוכנית וד"ר דב לויטן, ראש מינהל המכללות, הנחה את הטקס.

פרופ' אלבק חשף את הקשר המיוחד שלו למשפחת מורנו וסיפר לקהל שהיה שכן של עמנואל ז"ל במושב גימזו.

פרופ' סנדלר הזכיר את פרשת השבוע, שבה מוזכרים אנשים רבים, אך לא בשמותיהם האמתיים. פרופ' סנדלר הישווה את הפרשה לעמנואל מורנו שגם אותו לא הכירו בשמו, מתוקף תפקידו החסוי. הוא הוסיף כי בשונה מהמרצים והפרופסורים העומדים על הבמה ומקבלים הכרה וקרדיט באופן גלוי, הבוגרים של התוכנית, מתוקף תפקידיהם אינם מקבלים הכרה ותמיד יישארו "מאחורי המסך".

הרב שמואל מורנו דיבר על אחיו עמנואל והסביר כי עמנואל היה לא רק אדם צנוע, אלא 'הצניע את הצניעות' ולכן גילתה המשפחה רק לאחר מותו עד כמה היה צנוע ועניו.

במהלך הטקס ניתנה תעודת הערכה מיוחדת למורן יצחק, מרכזת במדור לזרועות הביטחון ואחראית על תוכנית 'עמנואל' . את תעודת ההערכה קיבלה מידי ד"ר דב לויטן ועינת ברוק, ראש המדור. התעודה ניתנה לה בהערכה על עבודתה המסורה והאחראית, על הטיפול והיחס האישי לסטודנטים ולמרצים "כל זאת - תוך חתירה למצוינות, לחדשנות ויצירתיות".

בטקס לקחו חלק צוות המדור לזרועות הביטחון שכלל את - מורן יצחק, איילת גליל, שירלי מוסקל, הדר משרקי, מיכל נויהוף, אייל שוורץ ועינת ברו