"חיל החינוך לא תורם למורל בצבא"

הרב יעקב אריאל, מבכירי רבני הציונות הדתית תוקף את החלטת הרמטכ"ל להוציא את תחום תודעה יהודית מהרבנות הצבאית.

ידידיה בן אור , י"א בשבט תשע"ו

"חיל החינוך לא תורם למורל בצבא"-ערוץ 7
הרב יעקב אריאל
שלומי שלמוני

הרב יעקב אריאל, מבכירי רבני הציונות הדתית תוקף את החלטת הרמטכ"ל  לעקור את תחום תודעה יהודית מהרבנות הצבאית ולהקים גוף חדש תחת אכ"א בשיתוף עם חיל החינוך.

"אין ספק בדבר כי ענף תודעה יהודית חייב להישאר ברבנות הצבאית", קובע הרב אריאל.

בדבריו מדגיש הרב, "כל מסגרת אחרת תקלקל ותחליש את הצבא, כי בעת שגרה ובשעת מלחמה כמעט כל החיילים כולל החילוניים רוצים לשמוע מה אומרת מורשת ישראל ולא לינוק חלילה מדברים חסרי משמעות ותוכן יהודי. חשוב להגיד דברים ברורים - חיל החינוך לא תורם למורל בצבא. הוא לוקח את החיילים לכנסיית הקבר ואפילו לא מקיים סיורים לכותל".

עוד מדגיש הרב אריאל, "החיילים בצבא חייבים להרגיש הזדהות עם מורשת ישראל. צבא הגנה לישראל נאבק על הגנת ישראל אל מול אויביו וכרגע האויב המסוכן ביותר זהו האיסלאם הקיצוני שרוצה לעקור את היהדות. צריך לתת לחיילים את התחושה שהם מגנים על עם ישראל מול האויבים שרוצים לעקור את היהדות שלנו, ולכן אין תחליף לתודעה יהודית של הרבנות הצבאית".

לדבריו, "כל דבר אחר רק מחליש את הצבא ולא תורם למורל ולא להגברת הרוח הקרבית והצה"לית של הצבא אלא רק מחליש אותה. 95% מהחיילים זקוקים לתודעה יהודית שורשית שתרים את מורל החיילים ושתעזור לו להילחם עם הזדהות ואנרגיות רוחניות, שיידע שהוא המשך ממורשת ישראל".