לא יוגש כתב אישום נגד הנהגת שפגעה בגל בק

בפרקליטות מציינים כי העבירה היחידה שלא התיישנה היא עבירת ההריגה, ואותה לא ניתן להוכיח במקרה זה.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , י"א בשבט תשע"ו

שי ניצן
שי ניצן
פלאש 90

פרקליט המדינה, שי ניצן, החליט לדחות את הערר שהגיש אביו של גל בק ז"ל, על החלטה שקיבלה פרקליטות מחוז תל אביב לפני למעלה מ-10 שנים, שלא להגיש כתב אישום נגד הנהגת שפגעה בבנו המנוח.

בכך אימץ פרקליט המדינה את המלצת מחלקת העררים בפרקליטות, ואת המלצת המשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים לדחות את הערר, וזאת משום שגם כעת לא נמצאו ראיות מספיקות להעמדה לדין פלילי.

בעקבות הגשת הערר ביולי 2015 ופרסום תחקיר בערוץ 1 בו עלו טענות המצדיקות בירור, נפתח מחדש תיק החקירה של תאונת הדרכים, ובמסגרת זו נגבו עדויות רבות ממעורבים בפרשה ונתפסו מסמכים רלוונטיים.

בעקבות ביצוע השלמות החקירה קיים פרקליט המדינה מספר ישיבות עם אנשי פרקליטות המחוז ומחלקת עררים, בהן השתתפו גם משנהו לעניינים פליליים, וכן נציגי אגף התנועה במשטרה.

בפרקליטות מציינים כי כל משתתפי הדיונים, לרבות אנשי המשטרה ובהם ראש מדור תאונות דרכים במשטרה, שהינו הגורם המקצועי הבכיר ביותר בתחום זה במשטרה, היו תמימי דעים שאין ראיות מספיקות להעמדת הנהגת לדין בעבירת הריגה, שהיא כיום העבירה הרלוונטית היחידה שלא התיישנה.

בפרקליטות מציינים עם זאת כי נראה שגם עבירה של גרימת מוות ברשלנות אינה ניתנת להוכחה ברמת הוודאות הנדרשת במשפט פלילי, אך מדובר בעניין תיאורטי, שכן ממילא עבירה זו התיישנה כבר לפני למעלה מ-5 שנים.

ההודעה על דחיית הערר נמסרה לעודד בק בפגישה אישית, בה הובהרו לו נימוקי ההחלטה, ונמסרה לו ההחלטה הכתובה הכוללת למעלה מ-50 עמודים.