נתניהו והאמריקנים: לא מזכירים את השגריר

ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד עם מזכיר המדינה האמריקני ועם סגן הנשיא. על פי בכירים בממשל, נושא התקרית עם דן שפירו לא עלה

ניצן קידר - ערוץ 7 , י"א בשבט תשע"ו

נתניהו והאמריקנים: לא מזכירים את השגריר-ערוץ 7
פגישה חברית ולבבית. נתניהו וביידן
צילום: חיים צח, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו מנצל את יומו השני במסגרת הפורום הכלכלי בדאבוס שבשוויץ לפגישות מדיניות.

הוא נועד לפני הצהריים (חמישי) עם סגן הנשיא האמריקני ג'ו ביידן. בלשכת נתניהו אמרו כי "הפגישה הייתה חברית ולבבית והתנהלה באווירה מצוינת. שני האישים דנו בסוגיות אזוריות ביטחוניות ואסטרטגיות במזרח התיכון וכן בנושאי אנרגיה".

בצד האמריקני סיפרו כי הנושא המרכזי שעסקו בו נתניהו וביידן היה שדרוג התמיכה הבטחונית האמריקנית בישראל – עניין שנמצא ממש לפני סגירה וממוקם גבוה בסדר העדיפויות הישראלי.

השניים דנו גם בלחימה הבינלאומית בדאע"ש ובשיתופי הפעולה בנושא.

האמריקנים גם מדגישים כי נתניהו לא העלה בשיחה כלל את סוגיית ההתבטאות יוצאת הדופן של השגריר האמריקני בישראל דן שפירו, שטען כי ישראל נוקטת בסטנדרט כפול בכל הקשור לאכיפת החוק ביהודה ושומרון.

נתניהו נועד גם עם מזכיר המדינה ג'ון קרי וחלק מהפגישה התקיים בארבע עיניים. עם קרי נסובה השיחה יותר סביב ההסתה הפלסטינית והשפעתה הקשה על גל הטרור הנוכחי.

הפגישה היתה טובה מאוד וחלק ממנה התנהל ב-4 עיניים. נתניהו הראה לקרי את סרטון ההסתה הפלסטיני אותו הראה כבר לשרי חוץ אחרים בתחילת השבוע. הוא הדגיש כי "ההסתה הפלסטינית- מצד ההנהגה, בתקשורת ובמערכת החינוך היא עדיין גורם משמעותי ומכריע כמנוע לטרור".